Objasnění protestu a stanovisko Aleše Lopraise!

Po zrušení dnešní osmé etapy se přesouvají všichni spojovacím úsekem. Pršelo a v horách to bylo nebezpečné. Jakoby se boje ze závodiště přenunuly na sítě a do diskusí. Médii se začaly šířit fámy o protestu našeho týmu. Ačkoliv jsme neměli v úmyslu nejprve reagovat, na opakované dotazy médií a přání fanoušků, tak nyní činíme.

Zveřejňujeme stanovisko toho nejpovolanějšího, Aleše Lopraise, pilota a zároveň managera týmu:
„Já ani Loprais team jsme nikdy v celé historii Dakaru protest nepodali, natož proti Čechovi Martinu Kolomému! Protest na Martina naopak podal Nizozemec De Rooy, který současně podal protest i na nás. Tahle informace se dá ověřit u jury závodu. Je smutné, že se Bonver Dakar Projekt pod vedením Tomáše Vrátného snaží zviditelnit takovouto nesportovní formou a lhaním všem fanouškům a příznivcům rallye Dakar."

Aleš s Martinem byli povoláni „na kobereček" k objasnění situace u komisařů závodu. Celá záležitost je v jednání a doufejme, že pro obě posádky na čele dopadne dobře. Vztahy mezi oběma piloty jsou přátelské a není pochyb o tom, že oběma tato vzniklá situace komplikuje již tak dost náročnou situaci v závodě. Penalizace a uznání protestu by pro oba mohlo znamenat další minuty ztráty.

Sledujte nás a budeme celou situaci nejen bedlivě sledovat, ale také Vás o všem informovat, jak jen nejčerstvějí to bude možné.

Lucie Houthoofdtová

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.