Michl Motorsport na MČR v závodech do vrchu

Poslední dubnový víkend 24.-25.4.2021 po dlouhé době zaburácely závodní motory na podniku vrchařského Mistrovství republiky a náš tým MICHL MOTORSPORT u toho nemohl chybět.

Ecce Homo *short*

Na start zkrácené trati oblíbeného Ecce Homo ve Šternberku se kromě účastníků Mistrovství ČR v závodech do vrchu moderních automobilů postavili i účastníci s historickými vozy, jela se i Česká Trofej, Mistrovství Slovenska, Mistrovství Zóny střední Evropy v závodech do vrchu historických automobilů a v neposlední řadě i Pohár města Šternberka, který byl určen zahraničním účastníkům z Itálie, Francie a Švýcarska, mezi nimiž byl nejúspěšnější mistr Evropy Christian Merli. Závod se konal za zvýšených hygienických opatření, přístup měli pouze negativně testovaní a předem ohlášení účastníci a diváci výjimečně nesměli do depa ani k trati.

Dan Michl startoval již tradičně se svým černým vozem Lotus Elise. Diváci, kterých bylo kolem dvaceti tisíc, si závody tentokrát směli užívat pouze na obrazovkách prostřednictvím online přenosu. Aspoň jim nebyla zima, venku bylo zejména dopoledne docela frišno a trať byla celkem studená. V sobotních trénincích i závodních jízdách si Dan vedl skvěle, na již zahřáté trati odpoledne vyhrál skupinu 1 a byl i celkovým vítězem kategorie I.

Ecce Homo *short*

V neděli se Danovi tréninkové jízdy dařily zajíždět podobně úspěšně a do odpoledních závodních jízd nastupoval s vyhlídkou na podobný výsledek jako v sobotu. Naděje bohužel zhatily problémy s olejovým čerpadlem, které jen pár desítek metrů před cílem vypovědělo po dlouhé pauze poslušnost a tak musel Dan auto odstavit a ze závodu odstoupil.

I přesto, že druhý závodní den nedopadl pro MICHL MOTORSPORT nejlépe, hodnotíme víkend jako úspěšný, odvážíme si první body do seriálu Mistrovství republiky a těšíme se na další závody. 

TZ a foto: Michl Motorsport

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.