Michal Paclík jede do finále sezóny 2020

Svitavský jezdec Michal Paclík svoje první jízdy absolvoval pod taktovkou Ing. Otakara Krámského, jak jsme se o jeho začátcích bavili na začátku letošní zdecimované sezóny, kdy jsme ještě netušili kolik závodů vůbec letos absolvuje. Nakonec sezóna probíhala poměrně zdařile, ale blíží se její konec, a tak jsme na dveře Michala zaklepali znovu a ptáme se za Vás.

Ahoj Michale, na začátku sezóny si se s týmem M-Systém Racing ze Svitav chystal na klubové závody Carboniacupu s vozem značky Norma M20 FC Honda, jak jsi letos spokojený s francouzskou značkou a japonským motorem?

Ahoj Vláďo. Nemám tolik zkušeností s jinými prototypy, abych mohl nějak porovnat. Co se mi líbí nejvíce na jízdě s naší normou M20FC je asi přítlak. Je to opravdu rozdíl proti plechovkám v jízdním stylu, zážitek je to silný, čím  více rychlosti se podaří  udržet, tím lépe to auto poslouchá a je klidnější.

Kalendář závodů Carboniacupu obsahoval 7 jízd, nyní je na programu ten poslední, jak se na něj připravuješ?

Nijak zvlášť, v sezoně je to taková rutina, není moc času, práce, rodina. Netrénuji zrovna systematicky, spíše využívám volný čas tak, jak nám to vychází. Chodím běhat, jezdím motokáru, pár testování i vlastní závody Carboniacupu jsou mi tréninkem.

Pokud se pojede poslední závod v Mostě, mohl by si pomýšlet na první celkové místo ve skupině C mezi speciály, čekal jsi to před sezónou, jak se těšíš do Mostu?

Popravdě ani nečekal, naším cílem bylo odjet celý seriál a zapracovat na provozu teamu, sladit se dohromady, pro mě osobně se sžít s autem. Vlastně na začátku byla celá sezona na vážkách, doba je složitá, jsem rád, že to vyšlo docela dobře na konec. Poslední závod je vždy velmi dobře obsazen, tak uvidíme, co se podaří, zabojujeme a necháme se překvapit.

IMG_5307.jpg

Jel jsi letos závody na rychlém Slovakiaringu, či Lausitzringu, který okruh více vyhovuje tvému jezdeckému stylu, a především tvé technice?

Svůj jezdecký styl stále hledám, není to nějak vyhraněné, zkoušíme různé možnosti. Obecně autu sedí okruhy, kde je možné jezdit s co největším přítlakem, takže asi Slovakiaring bych mohl vyzdvihnout. Lausitz mě osobně mile překvapil, zdá se mi jezdecky zajímavý. Byli jsme na něm úplně poprvé, nakonec se jela krátká varianta, rozhodně je co zlepšovat, v kvalifikaci jsem se umístil s odřenýma ušima třetí, o to větší motivace byla do závodu, kde jsme se po krásných soubojích s Marcusem Hoferem dostali na první místo v celé skupině.

Rok motorsportu 2020 s Covid opatřeními, co na to říká závodník, asi to i pro tebe bude obtížné, hlavně co se teď týká cestování na zahraniční závody?

Myslím, že hodně lidí teď může být z něčeho zklamaná nebo nazlobená, dělat se s tím ale nedá vůbec nic. Hlavně aby měli lidé práci, budeme v tom tak nějak všichni společně, lékem je asi zdravý rozum a úsměv na tváři.

 IMG_5286.jpg

Zrušené závody v Maďarsku bohužel letos ovlivnili sezónu, máš nějaký plán do budoucna, v garáži máš ještě jeden vůz, neplánuješ jeho nasazení v nějakém šampionátu? Možná by čtenáře zajímalo, o jaký vůz se jedná...

To Maďarsko mě velmi mrzí, celý team se těšil, ta trať je velmi náročná už na simulátoru, no nedá se s tím nic dělat, snad to vyjde příští rok. S tím druhým autem máš pravdu, máme v teamu kromě motokáry ještě jedno auto, kompletně přestavěné s novými díly. Jde o BMW GTR, je to stavba na 36kovém rámu s motorem E46, sekvenční převodovkou Holinger. Přestavbu jsme vzali od základu, nové kotouče, tlumiče, brzdy, palivový systém, výfuk, elektronika a rozložení váhy. Auto je nachystané a nabržděné na závody na okruzích, ideálně na Carbonii. Rádi bychom do teamu sehnali posilu, pilota, který by naše BMW pořádně vyvětral, auto má na to, aby vyhrávalo, opravdu jsme si s ním vyhráli, je to trochu škoda, že zahálí

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.