NÁVRAT DO FIA CEZ: MIČÁNKŮV TÝM OTEVÍRÁ JUNIORSKÝ PROGRAM, HLEDÁ DVA TALENTY PRO LAMBORGHINI

Mičánek Motorsport powered by Buggyra bude se dvěma vozy Lamborghini Huracán startovat v zónovém mistrovství FIA CEZ. K prestižnímu šampionátu Lamborghini Super Trofeo Europe si tak přidá ještě jeden stálý program na víc.

„Naším cílem je dát šanci dvěma juniorským jezdcům, které budeme nasazovat do sprintů,“ nastínil manažer týmu Jiří Mičánek jr. s tím, že jedná s několika talentovanými piloty z nastupující generace. Dva z nich v sezoně 2023 posadí do toho nejlepšího, co lze ve střední Evropě v kategorii GT mít – vozů Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2. Noví jezdci dostanou k dispozici i celé zázemí profesionálního týmu se zkušenostmi z pětiletého působení v Evropě.

mbyaut8tmnww9bg13nma9tnsd.jpg

Po dlouhé době kalendáře obou seriálů nekolidují, tým tak bude moci objet všechny podniky v obou programech. „V Super Trofeo budeme mít po letošní druhé polovině sezony jednoznačně ambici bojovat o titul, ve FIA CEZ uvidíme, ale věřím, že dáme dohromady tak kvalitní jezdce, že s profesionálním zázemím a zkušenostmi našeho týmu můžeme o vítězství bojovat i zde,“ říká Jiří Mičánek.

Juniorský program, který odstartuje ve spolupráci s Buggyra Academy, má jasnou ambici: „Chceme vychovat kvalitní jezdce, kteří budou maximálně konkurenceschopní na mezinárodní úrovni. Jsem si jistý, že v Česku není mnoho týmů, které by mohly talentovaným jezdcům dát takovou podporu jako my ve spolupráci s Buggyrou. Na jednu stranu je to náš přínos českému motorsportu, na druhou stranu je to pro nás i cesta, jak si vychovat profesionální jezdce pro Super Trofeo, kde se chceme stále víc profilovat jako jeden z nejlepších a nejkvalitnějších týmů v Evropě,“ doplnil Mičánek.

Zdroj: Mičánek Motorsport powered by Buggyra 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.