Mičánek Motorsport powered by Buggyra úspěšný na okruhu v Jerezu

Ve španělském Jerezu v pátek vyvrcholila závěrečnými závody letošní sezona evropského šampionátu Lamborghini Super Trofeo. Jezdům stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra se v závěrečných dvou závodech letošní sezony evropské série podařilo nasbírat celkem 16 bodů.

Po čtvrtečních kvalifikacích vzhlížela brněnská stáj s naději zejména k úvodní jízdě. Josef Záruba totiž dokázal vybojovat velmi slušnou sedmou pozici na startovním roštu. Na této pozici se navíc 23letému závodníkovi podařilo udržet až do výměny jezdců.

20191025_JEREZ_66_ (25)

Střídajícímu Jakubu Knollovi se bohužel nepodařilo nalezt optimální tempo. Vedle toho stáj nechtěla zejména v hektickém závěru riskovat poškození vozu a ohrozit tak účast ve zbývajícím programu španělského víkendu. V cíli z toho nakonec bylo celkové 12. místo, ale zároveň také osmá příčka v hodnocení PRO a zisk tří bodů.

Díky Pepově parádní jízdě jsem přebíral vůz na skvělém sedmém místě. Bohužel se mi ale nepodařilo najít optimální rychlost. Zažil jsem také pár dramatických chvilek a kvůli nim ztratil několik pozic. Vyhrocená byla situace zejména v závěru po restartu závodu. K němu jsem se snažil přistoupit spíše defenzivně, neboť jsem nechtěl riskovat poškození auta a ohrozit tak naši účast ve zbytku víkendu,“ řekl Knoll v cíli.

Body se české dvojici podařilo získat i v druhé jízdě. Jakub Knoll sice začínal až z 15. pozice, dařilo se mu však zvolna postupovat vpřed a do boxů zajížděl z 13. místa.

20191025_JEREZ_66_ (38)

Po vystřídání jezdců a uzavření časového okna pro pitstopy se vůz se startovním číslem 66, pilotovaný Josefem Zárubou, nacházel na celkové deváté příčce.

Konečné umístění bylo ještě o něco lepší. Záruba dokázal využítz jezdecké chyby na čele bojujícího Andrzeje Lewandowského a cílovou pásku nakonec proťal jako osmý. V hodnocení kategorie PRO z toho ale byla dokonce čtvrtá příčka, která znamenala zisk dalších osmi bodů.

Jel jsem, co to dá. Podařilo se mi předjíždět a rovněž jsem vytěžil ze smůly soupeřů. Zároveň jsem se snažil sbírat zkušenosti s tratí a najít nějaký čas k dobru, aby se mi v zítřejší kvalifikaci na světové finále zadařilo ještě více než včera. S umístěním v nejlepší desítce jsem samozřejmě spokojen, nicméně já i celý tým bychom byli radši za pódiový výsledek,“ řekl Záruba, který si na tomto okruhu odbývá tento víkend svou závodní premiéru.

Nebyli to ovšem pouze Záruba s Knollem, kdo přispěli na bodový účet stáje. Totéž se podařilo v prvním závodě také Liboru Dvořáčkovi s Kurtem Wagnerem, kteří v Lambo Cupu obsadili pátou příčku ohodnocenou šesti body. Druhé páteční klání již sice dvojice po výletu mimo trať nedokončila.

20191024_JEREZ_22_ (21)

20191024_JEREZ_22_ (14)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.