Mičánek Motorsport powered by Buggyra míří na Hungaroring

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu. Ve hře jsou tituly a další pódiová umístění.

V Maďarsku na Hungaroringu se již tento víkend napíše letošní poslední kapitola pohárového klání ESET V4 Cupu. Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyšle na trať, známou z kalendáře seriálu Grand Prix Formule 1, pětici jezdců, která postupně zasáhne do pěti závodů.

20190908_Masaryk_Racing_Days_ (17)

Ve sprintových závodech kategorie GTC to budou za volanty vozů Lamborghini SuperTrofeo Evo usedat Libor Dvořáček, Bronislav Formánek a Kurt Wagner, přičemž Formánkovi a Dvořáčkovi jde o zisk pódia v celkovém hodnocení.

Bronislav Formánek je aktuálně na druhém místě za Samuelem Sládečkou a ve hře je tak šance i na celkové vítězství. K tomu je však potřeba hned dvou vítězství a minimální bodový zisk slovenského závodníka.

To pozice Libora Dvořáčka je mnohem více přívětivější. Dvořáčkovi aktuálně patří čtvrtá příčka se ztrátou 5,5 bodu na druhého z bratrů Sládečků, Filipa.

Oba jezdci mají ještě teoretické šance. Zatím co v případě Broňka je to opravdu spíš jen teorie, tak v případě Libora je vše stále otevřené, má to opravdu jen a jen ve svých rukách,“ hodnotí šance svých jezdců manažer týmu Jiří Mičánek jr.

20190908_Masaryk_Racing_Days_ (47)

Ten však do Maďarska nepojede pouze jako týmový manažer, ale také jako závodní jezdec. Tým se totiž rozhodl pro nasazení obou aut i do vytrvalostního závodu, ve kterém utvoří jednu z posádek Bronislav Formánek právě s Jiřím Mičánkem jr. O jízdu ve druhém voze se pak postará ostřílené duo Libor Dvořáček s Kurtem Wagnerem, kteří spolu letos startují i v prestižním Lamborghini SuperTrofeo Europe.

Pátým jezdcem pak bude týmový junior Michal Makeš, který se svým Renaultem Clio popere o zisk titulu v pohárové, Clio Cupu.

20190908_Masaryk_Racing_Days_ (16)

Michal stále doplácí na nepovedené závody na Slovensku. Pole v Clio Cupu je velice vyrovnané. Michal dokázal letos vyhrát prvních šest závodních jízd, i přesto mu v tabulce náleží celkové druhé místo za Petrem Majerem. Ten bude ale podle dostupných informací v Maďarsku chybět a tak pokud Michal dojede alespoň jednou na bodech, nemělo by nic bránit jeho obhajobě loňského vítězství,“ těmito slovy uzavírá Jiří Mičánek své víkendové preview.

Zdroj: media@buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.