MIČÁNEK MOTORSPORT POWERED BY BUGGYRA ODSTARTOVAL DO SEZÓNY VÍTĚZSTVÍM

Bronislav Formánek a Štefan Rosina vedou po prvním závodu Lamborghini Super Trofeo Europe šampionát ve třídě Pro-AM. Na druhé místo ze sobotního závodu, který předčasně ukončila extrémní bouřka, navázala posádka nedělním vítězstvím. Juniorská dvojice Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček zakončila v kategorii PRO svůj úvodní víkend v seriálu patnáctým místem.

První závod, který rozjížděl Štefan Rosina, poznamenala extrémní bouře, která se přihnala na Imolu. Jezdci pod černým nebem odstartovali na suchých pneumatikách, brzy ale trať pokryly nejdřív ulámané větve ze stromů kolem trati, poté i kapky deště. Týmy ještě stihly vystřídat, Štefan Rosina předával auto Formánkovi na druhém místě v Pro-AM, to se ale už jelo za safety car. Těsně předtím, než race direction rozhodla o ukončení závodu, zajel Broněk Formánek do boxu, to už ale nic nezměnilo na zisku druhého místa, byť o něj tým musel zabojovat v protestu na race direction.

Druhý závod pak Broněk Formánek skvěle odstartoval, velmi rychle se mu podařilo propracovat o několik pozic dopředu a Štefan Rosina pak precizní práci svého parťáka dokončil, když Huracán ST EVO2 v barvách týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra posunul na první místo. 

Dramatičtější víkend si „ užila“ ve své premiéře v Super Trofeo dvojice Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček. V pátek tým ztratil hodně cenného času na trati po nehodě Matěje Pavlíčka v druhém tréninku. Jeho Huracán skončil až ve svodidlech a kvůli opravě se už tým nestihl na trať vrátit. Kvalifikaci pak oba jezdci zvládli dobře, spokojený byl hlavně Jáchym Galáš. Ten si svoji porci smůly vybral na startu prvního závodu, kdy při kolizi se soupeřem poškodil hned na startu auto. „Do vysílačky jsem slyšel, že už je zelená, fyzicky jsem semafor neviděl. Tak jsem přidal, bohužel auta přede mnou ještě zpomalila. Za manévr, který poslal jednoho ze soupeřů do smyku, dostal jako penalizaci průjezd boxovou uličkou, na ni ale nakonec zamířil z jiného důvodu – při kolizi se poškodil chladič.

Náladu i reputaci u soupeřů si juniorská dvojice spravila ve druhém závodě, ve kterém oba jezdci předvedli agresivní jízdu plnou předjíždění. "Matěj skvěle odstartoval a šel dopředu, Jáchym to pak bezchybně dotáhl,“ hodnotí Jiří Mičánek s tím, že kolize z tréninku a ze startu prvního závodu musí mladá dvojice hodit za hlavu.

TZ a foto: www.buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.