V pražské Zbraslavi  začíná 56. ročník závodu historických vozidel Zbraslav - Jíloviště. 

Mezinárodní závod veteránů Zbraslav - Jíloviště již 56. ročník

Text a foto: Pavel Pekárek

Každý rok se milovníci historických vozidel sejdou na události zvané "Jízda do vrchu veteránů," aby oslavili krásu a vzácnost starých aut. Letošní ročník, který se konal tradičně ve Zbraslavi, byl opět plný vzrušení, vášně a okouzlující historie.

Účastníci této události předvedli své historické skvosty na cestě do vrchu, kde se mohli diváci těšit na jedinečnou příležitost vidět vzácné veterány v akci. Vozidla z různých ér byla rozmanitá, od elegantních klasik až po vzácné kousky . Každé auto neslo svou vlastní historii a příběh, což udělalo událost ještě výjimečnější.

Prohlédněte si velkou fotogalerii Pavla Pekárka:

zbraslav-jiloviste.jpg

Adrenalin a dobrodružství

Jízda do vrchu veteránů není jen o závodech, ale také o adrenalinu a dobrodružství. Účastníci se snaží zdolat zbraslavskou trať plnou zatáček a náročných stoupání.Všichni se budou snažit zajet své jízdy za stejný čas a jezdec s nejmenším rozdílem těchto časů se stane vítězem. Pro mnoho z nich je to výzva, která testuje jejich dovednosti odvahu a vytrvalost svých miláčků.

Vášeň spojuje lidi

Jedna z věcí, která dělá tuto událost tak zvláštní, je vášeň a nadšení všech zúčastněných. Lidé, kteří se podílejí na Jízdě do vrchu veteránů, jsou spojeni láskou ke starým automobilům a ochotou sdílet svou vášeň s ostatními. To vytváří příjemnou atmosféru a přináší do události nezapomenutelnou energii.

Na konci dne se koná slavnostní přehlídka a  předávání cen a ocenění pro vítěze, kteří dosáhli nejlepších výkonů . Toto ocenění nejsou jen odměnou za rychlost, ale také za péči a oddanost k udržování a restaurování těchto historických vozidel.

Závěrečné myšlenky

Jízda do vrchu veteránů je událost, která spojuje historii, vášeň a dobrodružství na jednom místě. Letošní ročník ve Zbraslavi byl zase jednou připomínkou toho, jak důležitá je péče o historická vozidla a jak dokáží spojit lidi se stejnou vášní. A tak se milovníci veteránů těší na příští rok, kdy se znovu setkají na této úžasné události.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.