Memoriál Oldy Nývlta ve Mříčné již o víkendu

O víkendu 17.-18. září pro jezdce i diváky připravil autoklub Krakonoš Jilemnice ve spolupráci se sponzory již 14. pokračování enduro závodů pro děti, dospělé i veterány.

Za podpory pivovaru Rohozec proběhne o víkendu 17.-18. září další memoriál Oldy Nývlta, a i tentokrát se pojede na trati ve Mříčné, vesničce pár kilometrů od Jilemnice. Všechny ročníky se ve Mříčné nekonaly, letos se tu pojede počtvrté. Parkování pro diváky připravili organizátoři opět na poli u místního koupaliště, kam se dostanete odbočkou před poštou ve Mříčné. Závodní dráha potom leží o kus dál na poli a přilehlém okolí.

harmonogramMricna.JPG

Letošní Memoriál Oldy Nývlta má dvě kapitoly. Sobota je součástí seriálu Acerbis MEFO ECC 2022 s podporou pivovaru ROHOZEC a neděle pak bude ve znamení populárního maratonu družstev, tedy čtyřhodinovky pro tříčlenné týmy.

Trať bude evolucí okruhu známého z minulých let. Dětská trať bude na spodním poli u parkoviště jezdců.

Nedělní start proběhne opět stylem Le Mans, kdy jeden z jezdců bude připraven na motocyklu a zbylí jezdci poběží, předají si štafetu, a nakonec plácnou toho na motorce, ten nastartuje a vyráží. Pokud by bylo nadměrně kluzko, bude v rámci omezení možného zranění "běžců" start klasicky s motorem v klidu.

Kdo bude tankovat bez podložky, či trénovat před závodem, bude jako vždy vyloučen i s celým týmem.

Připraveno bude tradičně bohaté občerstvení! Těšit se můžete na domácí polévky, gulášek, hamburgery, koláče, grilovanou uzeninu, rohozecké pivo i limo, zkrátka tak,  jak je u nás zvykem, hlásí pořadatelé z AK Krakonoš.

Kdo máte rádi motocyklové enduro, tak o víkendu do Mříčné přijďte pobejt.

Vláďa Rožánek, Memoriál Oldy Nývlta 2022

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.