Memoriál Oldy Nývlta v Mříčné, čtrnácté pokračování

Již čtrnáctý ročník má za sebou pocta Oldy Nývlta Enduro pro děti, dospělé s licencí i bez a také pro veterány. Ve Mříčné se jelo už počtvrté.

Pořadatelé názvem seriálu Memoriál Oldy Nývlta dávají hold jednomu ze zakladatelů místního autoklubu v Jilemnici, ale také jednomu z uznávaných časoměřičů a výborných organizátorů Oldy Nývlta. Dalším, kdo se dříve významně podílel na chodu autoklubu a endura byl již zesnulý Tomáš Kubát. Datum ustanovení místního autoklubu sahá až do roku 1946 a revoluci a pádu Svazarmu se znovu autoklub Krakonoš stal součástí Československého autoklubu. V některých letech se autoklub věnoval i závodům automobilů a od roku 2009 se opět začal věnovat závodům motocyklů Enduro.

Letos opět organizátoři z AK Krakonoš Jilemnice s Acerbis MEFO ECC zavítali za místní fotbalový stánek do Mříčné, kde měli své sídlo a závody endura se pak konaly na nedaleké louce, či poli. Trať byla obdobou loňského ročníku, ale počasí letos bohužel nepřálo ani pořadatelům, ani jezdcům. Trať v sobotu i neděli zkrápěl déšť, a tak motorkáři měli své průjezdy náročným okruhem trochu složitější než v minulém ročníku. Místy byly vyjeté koleje, ze kterých nebylo radno se dostat, ale míst na předjíždění měli jezdci na trati i tak dostatek, bláto lítalo vzduchem a nekonečné provazy deště trochu kazily příjemnou atmosféru endurových závodů.

I přes nepřízeň počasí dorazili i diváci s deštníky, fandit mladým i starším motocyklovým nadšencům, bylo pro ně připraveno bohaté občerstvení s podporou pivovaru Rohozec. Sobotním dopolednem vyrazili na trať děti, které měly trať upravenou svému věku, dále pak následoval 150 - minutový závod hobby jezdců dvojic bez licence a od 14 hodin pak závod licencovaných jezdců dvojic a veteránů na 150 minut. Druhý den startovali dopoledne licencovaní i jezdci bez licence ve trojicích, tedy maratón tříčlenných družstev. Dvěstěčtyřicetiminutový závod už dá jezdcům zabrat, na takto náročné zablácené trati, která ráno ještě vydatně promokla, se rádi vystřídají. Po závodě dostali úspěšní jezdci věcné dary a odjeli čistit svoje benzínové miláčky po závodu. Sláva vítězům, čest poraženým. Zvláštní poděkování patří organizátorům a sponzorům akce.

Závod ve Mříčné se i přes nepřízeň počasí vydařil a již teď se můžeme těšit na další Memoriál Oldy Nývlta ve Mříčné.

Text a foto Vláďa Rožánek, VDR

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting