Třináctý Memoriál Oldy Nývlta v Mříčné se líbil jezdcům i divákům

Další díl závodů Enduro mají za sebou jezdci Memoriálu Oldy Nývlta ve Mříčné.

Spoluzakladatel sekce Enduro při AK Jilemnice a stvořitel závodů Memoriálu Oldy Nývlta Tomáš Kubát již není mezi námi, ale tradice tohoto sportu zůstala. Dříve pořádal klub AK Krakonoš Jilemnice také automobilové orientační soutěže, nebo známé vrchařské klání na Benecko.

Letos dostaly příležitost zazávodit si i děti a podle ohlasů přímo po závodech se jim to velmi líbilo. V sobotu dopoledne si zajezdily na zkrácené trati. Pořadatelé letos udělali změnu, a to velmi pozitivní a depo závodních strojů postavili na posekané louce, místa pro všechny byl dostatek a dění v depu bylo možno sledovat i z dálky.

V sobotu také závodili jezdci ve čtyřhodinovce trojic a nedělní klání jsme mohli sledovat tříhodinovku dvojic. Kromě napínavých soubojů na trati občas musela přijít ke slovu i lékařská pomoc, ale to není v motorsportu ničím neobvyklým, a i tyto občas nehezké chvíle k němu prostě patří. Mříčenský maraton družstev patří k volným podnikům pro licencované jezdce, ale také pro jezdce amatérské.

Čest vítězům a sláva poraženým, děkujeme všem zúčastněným, pořadatelům i sponzorům akce, a také za dobré občerstvení a těšíme se, že se s Memoriálem Oldy Nývlta při jeho 14. ročníku zase ve Mříčné za rok sejdeme.

Text a foto: Vláďa Rožánek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.