Memoriál Oldy Nývlta přivítal na 400 jezdců

Každoroční Memoriál Oldy Nývlta hostila letos opět Mříčná, kde se jelo podle historie už po patnácté. Mezi závodníky byl i David Pabiška, a tak si milovníci jedné stopy přišli na své.

Závodilo se na trati za místním fotbalovým stadionem, ale tentokrát díky kukuřici, bylo depo posunuto k lesu. Soutěžilo se v kategoriích dětí do 50ccm a 65ccn, jezdci s licencí, jezdci hobby open, hobby junior do 23let a hobby veterán 40+. Celkem se předvedlo více jak 400 jezdců, což bylo velmi pěkné číslo a nejobsazenější hobby open přivítala 80 dvojic. Jezdilo se po dvojicích, které podle předpisů se museli vystřídat. Kdo nedodržel pravidla, musel se spokojit jen s diskvalifikací. Trať vedla po polích a částečně také lesem, ale i když v pátek trochu pršelo, tak trať prášila. Druhý den v neděli se pro menší zájem posádek odjel společný závod již ráno.

Na trati připravili organizátoři také podjezd a fotografové mohli zachytit i jezdce jedoucí zároveň. Po ranní rozpravě šly na start nejprve děti, po nich hobby jezdci a junioři a poté i licencovaní jezdci.

Pro diváky doprovod měli organizátoři připravené občerstvení v podobě držkové, zelnačky a dalších pochutin, nebo mohli vypít nějaké nápoje. Závod se konal pod záštitou pivovaru Rohozec a pořadatelé z AK Krakonoš Jilemnice mají tento závod Memoriál Oldy Nývlta zařazen do seriálu volných enduro závodů Acterbis MEFO ECC 2023.

Přehled vítězů Sobota:

Děti do 50ccm:

Vladimír Bagin – Motorsport Chuchelna

Děti do 65ccm:

Sebastian Szabó – AK Krakonoš Jilemnice

Licence:

Robert Friedrich/Matyáš Chlum

Hobby junior do 23let:

Jan Šimůnek/Přemysl Plucha

Hobby open:

Rostislav Mazánek/Jiří Láska

Hobby veterán 40+:

Petr Čermák/Miroslav Škaloud

Neděle:

Licence:

Robert Friedrich/Matyáš Chlum

Hobby junior do 23let:

Jan Šimůnek/Přemysl Plucha

Hobby Open:

Jan Balaš/Ondřej Smolík

Hobby veterán 40+:

Petr Čermák/Miroslav Škaloud

Doufejme, že si jezdci při pádech a skluzech neodnesli mnoho šrámů na těle i motocyklech a těšíme se zase za rok ve Mříčné s Memoriálem Oldy Nývlta na shledanou.

Další výsledky najdete zde: TimeChip Výsledky

 

Vláďa Rožánek s vůní benzínu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.