Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté

Text a foto: VDR

Již od roku 2009 pořádá Autoklub Krkonoš Jilemnice závody pro Endurové jezdce, letos se tedy konal již dvanáctý ročník, podruhé na stejném místě ve Mříčné.

AK Krakonoš od 2009 dává názvem soutěže Memoriál Oldy Nývlta hold jednomu ze zakladatelů AK Krakonoš, bývalého jezdce a časoměřiče, ale také výbornému organizátorovi Oldovi Nývltovi. Tak jako po celých 12 ročníků, tak i letos se organizátoři závodů ve Mříčné snažili připravit trať za místním fotbalovým trávníkem s patřičným zázemím, včetně bohatého a cenově přijatelného občerstvení, které vsuktu bylo třeba, neboť trať vedla sice zkropeným terénem, ale slunce v sobotu i neděli poměrně pěkně peklo a vedlejší koupaliště pak přišlo večer vhod.

V sobotu se konala čtyřhodinovka trojic, tedy taková štafetová jízda, buď licencovaných jezdců, nebo hobby jezdců, kde startovní čísla byla zřetelně oddělena. Mezi jezdci s licencí zvítězila trojice Fiala, Markvart, Hroneš, před Kučerou, Hádkem a Englem a bronz si odvezli Harcuba, Vyšanský a Škaloud. Mezi hobby jezdci zvítězila trojice Kučera, Novotný, Čermák, před Veverkou, Havlíkem a Krskem a btonzovou příčku obsadila trojice Láska, Mazánek a Vacek.

Neděle pod ostrým slunkem patřila závodu na třihodiny dvojic jezdců. Z vítězství se radovali v kategorii hobby Hádek s Koutským, druzí skončili Novotný s Čermákem a bronzově projeli cílem Holec s Novotkou.

Mezi jezdci s licencí brali zlatý věnec Fiala s Markvartem, stříbrná příčka patřila dvojici Harcuba a Vyšanský a bronzové ocenění míří jezdcům Kučerovi s Hanušem.

Pěkné letní počasí, diváci i zajímavé souboje, to vše bylo k vidění ve Mříčné na Memoriálu Oldy Nývlta.

Tak na další ročník přijďte pobejt.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting