ME vrchy a na Rechbergu nezastavitelný Faggioli

text: V. Rožánek

Slavný vrchařský závod na Rechbergu přivítal o víkendu evropskou špičku v závodech automobilů do vrchu a opět jako na Col St. Pierre všem záda ukazoval neporazitelný Ital Simone Faggioli s prototypem Osella FA 30. Neztratil se ani Miloš Beneš, který vyjel evropský bronz absolutně.

Velmi populární trať, která v minulosti otevírala závodní sezóny přivítala již druhé letošní představení ME v závodech do vrchu. Na trati Rechberg se sešla velmi kvalitní konkurence, ve které se Češi rozhodně neztratili.
Od tréninků po tři jízdy ukazoval všem své zadní křídlo Ital Simone Faggioli s Osellou FA 30. Osella je velmi kvalitní vrchařské náčiní a Faggioli umí potenciálu tohoto krásného stroje dobře využívat. Druhé místo absolutně patřilo Švýcarovi jménem Marcel Steiner, který se dříve specializoval spíše na závody na okruzích a s další Osellou mu to na Rechbergu upalovalo také dobře. Také třetí místo určitě neskončí v zapomnění dějin českého motorsportu. Výborný evropský úspěch si totiž vyjezdil Miloš Beneš, který za svými zády nechal další dva Švýcary Volluze a Docummuna. Dá se říci, že Osella docela ovládla závody v Rechbergu, když na šestém místě absolutně závod dokončil Ital Fausto Bormolini.

První mezi formulemi byl rodák z Jilemnice Otakar Krámský a Reynardu K13, když předjel i dalšího Čecha Václava Janíka na Lola B02/50. Do desítky absolutně se pak ještě vešel další náš reprezentant Dušan Nevěřil s prototypem Norma M20 FC a desítku uzavřela další Osella FA 30 v rukou Itala Cinelliho. Zajímavé bylo též 13. místo pro Itala Libera s formulkou Gloria.

V cestovních vozech skupiny N dominoval domácí Hannes Zenz na Mitsubishi Lancer Evo IX a Jiří Los v této kategorii dojel pro evropský bronz. Dominika Benešová pak skončila pátá.

Jaromír Malý zvítězil ve skupině A na Mitsubishi Lancer EVO VIII a třetí a čtvrtá příčka byla určena také českým jezdcům. Lukáš Vojáček s Mitsubishi tentokrát Marka Rybníčka porazil.

Skupinu E1 vyhrál Herbert Pregartner z Rakouska s Porsche 911 GT2 RSR, ale mezinárodní pak Karel Stehlík, před Veronikou Cichou a Antonínem Danihelem na různých evolucích Mitsubishi Lancer. Vláďa Vitver a Audi WTTR DTM vyhrál E2 cestovních vozů, když závod nedokončil Dan Michl, ani Rakušan Edlinger s BMW. Porazil poměrně zajímavý stroj PRC TR V, tedy vůz stavitelů spiderů PRC.

CN prototypům vládl známý Ital Fausto Bormolini s Osellou PA 30, který porazil druhého Nevěřila a třetího Merliho. Petr Vítek s Osellou skončil čtvrtý a Jakub Trnka sedmý s prototypem Norma M20K, který steroval v barvách Krámský motorsport. Do desítky se vešel i Pavel Dvořák s Ligierem JS 49.

Pořadí skupiny E2 SS (single seated) kopírovalo absolutní pořadí a desítku uzavírali Herman Waldy a Laszlo Szasz na Reynardech. Až dvanáctý dojel s nadupaným IndyCar Dallara IRL9 domácí Hubert Galli.