ME TAHAČŮ 2021 NABÝVÁ REÁLNÝCH KONTUR, POJEDE SE NA BIOPALIVO

Přestože loňská sezóna vejde do historie nevyhlášením mistra Evropy, v jejím průběhu uzavřeli promotér šampionátu ETRA (Evropská asociace závodní tahačů), akcionář ADAC Mittelrhein a FIA dohodu ohledně pořádání evropského šampionátu v sezónách 2021 – 2025.

Zpráva potěšila i vedení týmu Buggyra Racing. „Nejspíše jsme loni přišli o titul, na druhou stranu je před námi pětiletá perspektiva, což nelze hodnotit jinak, než pozitivně. Máme relativně dost času na vývoj a komunikaci s partnery ohledně blízké budoucnosti, víme, na čem jsme,“ reagoval šéf komunikace týmu Jan Kalivoda. „S ETRA pravidelně komunikujeme, je evidentní, že po loňské sezóně se všichni někam posunuli. Máme 100% jistotu, že se v létě pojede Nürburgring, stane se tak i při eventuálním zákazu vstupu diváků. Totéž by mělo platit i v případě Mostu, na druhou stranu všichni věříme, že na konci léta pandemická situace připustí účast diváků.

Jak pak napověděl titulek, letošní sezóna ME tahačů bude poprvé v historii motoristického sportu zcela bio, veškeré HVO palivo (motorové palivo vyráběné hydrogenací) závodních tahačů bude totiž pocházet z obnovitelných zdrojů. „Naším cílem je posunutí šampionátu na další úroveň, chceme, aby se truckracing stal vůdčí platformou pro udržitelné technologie, a to nejen v oblasti závodění,“ konstatoval jeden z vůdčích představitelů ETRA Georg Fuchs. „Na toto téma jsme, vedli, s naším akcionářem, partnery i FIA dlouhé debaty. Loni nás sice pandemie přibrzdila, o to větší radost máme z toho, že již v této sezóně předvedeme hmatatelné výsledky svého úsilí.“

Jak dále Georg Fuchs dodal, pandemie zdůraznila mimořádný význam kamionové dopravy, která tak představuje ideální platformu k revolučním změnám. „Pokud se ukáže spolehlivé fungování biopaliva v extrémních podmínkách truck racingu, budeme snáze přesvědčovat nejen fanoušky o nezbytnosti zavádění nových technologií.

Buggyra Racing nemá s revolučním rozhodnutím promotéra sebemenší problém. „Pracujeme na „zelených technologiích,“ docela dlouho, více k tomu ovšem řekne Martin Koloc po návratu z Dubaje. Pro nás je teď nejdůležitější začít závodit. Postupně zvládáme životní výzvu, o které se nám ještě před dvěma lety nesnilo. Všichni prožíváme nesmírně náročné období a věřím, že si fanoušci spolu s námi budou moci užít i trochu odreagovaní,“ dodává Honza Kalivoda.

Tisková zpráva Buggyra Racing
Foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.