MČR v biatlonu na kolečkových lyžích

Text a foto: Miluše Žáčková

Propršené, slunečné, dramatické a skvěle obsazené. I takové bylo mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích, které hostil 1. a 2. září areál Šedivský lom v Letohradu. Na startovních listinách se sešlo na 190 biatlonistů a biatlonistek z celkem sedmi zemí.

V sobotu ráno se závodníci v několika kategoriích postavili na start sprintu, ze kterého Vám přinášíme fotoreportáž.  Počasí bylo ale nemilosrdné a od časného rána pršelo. I přes nepřízeň počasí dorazilo poměrně dost fanoušků a odměnou jim byli skvělé výkony. Po první střelbě byl na prvním místě Ondřej Moravec, nicméně dvě chyby na stojce znamenali posun dolů na konečné třetí místo. Pro první místo si dojel Michal Krčmář po bezchybné střelbě a druhý skončil ukrajinský biatlonista Vitaliy Kilchytskyi. U žen kralovala Veronika Vítková. Druhé místo vybojovala Baiba Bendika pro Lotyšsko a třetí místo patří Evě Puskarčíkové.  Počasí se umoudřilo už v sobotu večer, kdy byl na programu noční supersprint. Pro druhý titul si dojel Michal Krčmář, který ovládl sprint i supersprint.  V supersprintu získala titul biatlonistka Lucie Charvátová.

Další fotografie v galerii:

foto: Miluše Žáčková

V neděli čekal na závodníky stíhací závod. Letohradský rodák Ondřej Moravec si po třetím místě ze sobotního sprintu dojel pro mistrovský titul. Druhý dojel Michal Krčmář a třetí místo patřilo Michalovi Šlesingrovi. U žen si pro druhý titul z toho mistrovství po bezchybné střelbě dojela Veronika Vítková. Druhá byla Eva Puskarčíková a třetí Lucie Charvátová. 

Výsledky všech kategorií zde: https://evidence.biatlon.cz/#/udalosti/20182/42/vysledky


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.