MAXX Formula přijede letos i do Mostu

Závody velkých formulí se po roční přestávce vrací do ČR, přivítá je opět autodrom Most.

Při závodech MAXX Formula můžeme vidět formule F1, F3000, A1GP, IndyCar, ale také osvědčené GP2.

Startují zde i postarší závodníci jakým bude snad i letos Karl Heinz Becker, který se svým monopostem Dallara Nissan WS ukazuje ve skupině Masters, kde mu právem patřilo loni třetí místo mezi formulemi.

V loňském kalendáři Most chyběl a jezdci se představili na dvou závodních víkendech ve Francii na autodromech Dijon a Paul Ricard, ve dvou závodech odjetých v Nizozemí na Assenu a Zandvoortu a jeden podnik hostilo belgické Spa-Francorchamps. Kategorii Prestige ovládl Švýcar Peter Göllner na Sauberu C29 Mecachrome, katerorii Advance kraloval Francouz Peter Hardmuth s Dallarou GP2 Mecachrome a v kategorii Masters si pro titul dojel loni Belgičan Frank Thomas s Dallara WS Renault. Z českých jezdců se nikdo mezi konkurenci v MAXX Formula loni neodvážil.

Za necelý měsíc čeká na jezdce MAXX Formula první letošní závod na italské Monze, pak bude následovat Hockenheimring, Imola, severočeský Most a o závěr seriálu se postará v září italské Mugelllo. Naše fanoušky zvučných formulí může těšit, že se po roční pauze v Mostě znovu objeví 5.-6. srpna společně se závody republikových okruhových závodů a FIA CEZ.

Výsledky posledních dvou odjetých závodů naleznete zde na linkách na autodromu Most

MAXX Formula - Autodrom Most (autodrom-most.cz)

Rekordmanem okruhu v Mostě s časem 1:22,981min není nikdo jiný, než jezdec MAXX Formula Bernd Herndlhofer z Rakouska s vozem Arrows A22 F1.

Stánky promotéra můžete pak navštívit zde:

Maxx Formula Racing Series

Vláďa Rožánek, MAXX Formula 2023

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.