MAXX Formula: Poslední závody vyhrál Jenzer Motorsport

MAXX Formula je v cíli

Poslední závody sezóny absolvovala závodní série Maxx Formula v Mugellu ovládl jezdec ze Švýcarska, ze stáje Jenzer Motorsport.

Sezóna rychlých formulí Landsail Maxx Formula odjela svůj letošní poslední závodní víkend v italském Mugellu. Na start se zde postavilo deset monopostů a uzavřely tak letošní sezónu, při které se opět představily v Mostě. K vidění na Mugellu byly i dva F1 vozy, tedy Wolfgang Jaksch s Toro Rosso STR8 Cosworth 2,4 V8 a Švýcar Peter Göllner se Sauberem C29 Cosworth 2,4 V8. Představil se zde i nováček Nick Hayek ze Švýcarska ze Speed Center Motorsportu.

První jízdě na Mugellu kraloval Švýcar Martin Kindler z Jenzer Motorsportu na GP2 Mecachrome 4,0 V8. Známý tým ze Švýcarska letos jezdí i seriál FIA F4 CEZ, a tak ho viděli i čeští fandové motorsportu.

Druhý skončil vítěz mosteckých závodů Švýcar Thomas Zeltner s GP2 a třetí místo obsadil Němec Wolfgang Jaksch s Toro Rosso STR8 Cosworth 2,4ltr V8 a zvítězil tak v kategorii Prestige. Čtvrtý skončil další Němec Felix Grosse Aschhoff s GP2 a pátý dojel Francouz Patrick Harmuth. V kategorii Master zvítězil Frank Thomas z Belgie na Dallara World Series Renault 3,5ltr V6. Nováček Švýcar Nick Hayek dojel devátý.

Druhou jízdu zaslouženě vyhrál znovu jezdec Jenzer Motorsportu Švýcar Martin Kindler s Dallararou GP2, před krajanem Thomasem Zeltnerem a třetí dojel Američan Phil Stratford s další Dallarou GP2. Čtvrtý skončil Francouz Harmuth a pátý Němec Michael Grosse Aschhoff s další GP2. Vítězové kategie Masters a Prestige dojeli až na osmém a devátém celkovém místě a zvítězil Belgičan Frank Thomas a Wolfgang Jaksch. Peter Göllner se svým Sauberem C29 opět odjel jen kvalifikace, jako v Mostě.