Max Verstappen pronásledován nejrychlejším dronem na světě 

Nová technologie nizozemského týmu 'Dutch Drone Gods' poskytuje nejrychlejší FPV dron, který dokáže sledovat vůz formule 1 Oracle Red Bull Racing RB20 Maxe Verstappena celé kolo okruhu Silverstone.

"Nikdy jsem si nemyslel, že uvidím dron letět tak rychle jen kvůli záběrům z kamery," řekl Verstappen poté, co jej viděl v akci na okruhu.
„Při jízdě na mokru jsem nevěděl, že mě pronásleduje, a na některých místech to ke mně bylo velmi blízko,“ pokračoval trojnásobný mistr světa formule 1. „Byl jsem opravdu překvapen, jak rychle to dokázalo udržet krok, a také jak blízko by se mohl dostat v zatáčkách. Dává to trochu jiný pohled na sledování formule 1,“ dodal.

Trvalo více než rok, než se podařilo vyvinout dron, který by dokázal zrychlit dvakrát rychleji než vůz F1, dosáhl rychlosti 300 km/h za pouhé 4 sekundy a maximální rychlost přesahovala 350 km/h.

„Když vidíte velké, široké záběry, ztratíte perspektivu rychlosti auta. Existuje tolik aplikací, které umožňují fanouškům skutečně pocítit, jaké to je být v jednom z těchto závodních vozů. Když máte dron takhle blízko, jste vtažení do dění. Jsem si jistý, že v nepříliš vzdálené budoucnosti to uvidíme jako součást našeho vysílání,“ řekl David Coulthard.

Pilot řídil letovou trasu dronu pomocí radiového ovladače, a dráhu letu pozoroval pouze přes brýle, které poskytovaly pohled s nízkým rozlišením z úhlu pohledu dronu. Úhel kamery byl nastavován současně s nožním pedálem, což vyžadovalo přesnost koordinace očí a rukou, aby byl zajištěn hladký detailní záběr vozu F1 jedoucího rychlostí přes 300 km/h.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.