Max Karhan začal prvním závodem WSK 2023 s novou technikou v Lonátu

Za mrazivého lednového počasí se jel úvodní letošní závod motokárového WSK na trati v italském Lonátu. Motokárový jezdec Max Karhan se po prvním seznámení s novou třídou a technikou při listopadovém závodě WSK v roce 2022 a testování na začátku ledna 2023, zúčastnil prvního letošního ostrého závodu.

Pátek se nesl ve znamení oficiálních tréninků s časomírou, kde si Max nevedl vůbec špatně. A pohyboval se v rozdělené skupině dvaceti jezdců na 12 místě. Poté se jela kvalifikace, kde to trochu zaskřípalo a Max musel v nejrychlejším svém kole předjíždět, a tím pádem zajel až celkově 33 čas.

Technika připravená od Marka Skřivana s mechanikem Honzou a Tátou Luky, byla připravena na výbornou. Max dostal ještě od kluků poslední instrukce a potřebné rady do startu první finálové jízdy ve skupině A, kde se posunul o jednu příčku vpřed a dostal tím pádem 21 trestných bodů.

Do druhé finálové jízdy, na kterou se Max moc těšil, protože se jela už po tmě, startoval ve skupině A znovu podle času z měřeného tréninku, a to ze 17 místa a dopadlo to skvěle, když protnul cíl na místě devátém.

Zdroj dynamické sekce: » Max Karhan (Fotogalerie)

Max Karhan a první závod WSK Super Master Series v Itálii

Další závod v Itálii, kde sbíral Max Karhan své zkušenosti, ale také si vybral tentokrát kupu závodnické smůly. Na 1300m dlouhé dráze WSK South Garda Karting se jelo za skoro jasného počasí s teplotami mírně nad bodem mrazu, při vyjasnění ukazoval teploměr krásných 14 stupňů.

V sobotních i nedělních rozjíždkách měl Max technický problém s nárazníkem a dostal tak několikrát penalizaci. Přesto postoupil do Pre finále a zařadil se na startovní pozici z 12 řady. Krásný start a závod, kde se Max prodral na sedmnácté místo a závod na této pozici dokončil, byl pro změnu tak jako už u předchozích rozjížděk zatížen penalizací, a to po čtvrté za tento víkend pro spadnutí předního nárazníku. Klasifikovaný byl tedy celkově na 46 místě, bez možnosti účasti v Super Finále.

Smolný nárazníkový víkend je za námi a přesouváme se testovat a připravovat se na nedaleký okruh, kde se pojede další závod WSK SUPER MASTER SERIES ROUND 2.

Max Karhan mezi světovou špičkou na WSK Franciacorta

Druhým podnikem WSK Super Master Series pokračovaly kartingové závody na italské trati Franciacorta, tedy na 1300 m dlouhém okruhu. Okruh patří ke sklonově odlišným od ostatních tratí a vyznačuje se taktéž rychlými a technickými úseky. 

Finále tentokrát už bylo v nedohlednu, ale z důvodu zatím ještě malého počtu startujících tak mohl jet prefinálovou jízdu, ve které si krásně zazávodil a projel tentokrát cílem na krásném 24místě, když udolal 11 soupeřů během závodu. 

Je to boj a hromada zkušeností shrnul Max a už se nemůže dočkat dalších testů, tentokrát na okruhu Cremona a následně na okruhu v Sarnu u Neapole, kde se pojede další závod WSK Super Master Series round 3 a 4.

Vláďa Rožánek, foto Arnau Vinyals WSK
- upraveno a zkráceno redakcí Sportfoto.media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.