Max Karhan si závody F4 CEZ na Balaton Parku užil

Start nové sezóny F4 CEZ obstaral úvod seriálu na krásném novém okruhu s homologací FIA Balaton Park. Max Karhan zahájil sezónu s formulí Tatuus Abarth 1,4 Turbo výborným pátým místem ze čtrnácti závodníků z různých koutů Evropy a organizátor slibuje, že se pole ještě bude rozrůstat.

Max Karhan pokračuje po loňské zkušenosti v seriálu F4 CEZ promotérsky zajištěné panem Křenkem a opět statuje s modrým monopostem stáje Jenzer Motorsport, se kterou byla v loňské sezóně maximální spokojenost a letos tým Jenzer Motorsport nasadí společně s Maxem celkem 5 monopostů Tatuus T421 Abarth 1,4T.

A jak si Max s týmem závody na Balatonu užíval jsme se zeptali přímo samotného závodníka:

Co jsi očekával od prvního závodu a jak se ti cíl vyplnil?

Mým největším očekáváním byly pěkné a čisté souboje na trati, a to se mi taky vyplnilo ve všech třech závodech jsem si krásně zazávodil.

Kdo byl tvým největším soupeřem na trati a co tě nejvíc potěšilo?

Mým největším soupeřem byl bez pochyby Míra Mikeš, jelikož jsme spolu každou jízdu bojovali a nejvíce mě na tom potěšilo, že jsem souboje na trati dvakrát nakonec i vyhrál.

Jak jsi spokojený s průběhem závodů a jízdou za safety carem?

Spokojený jsem, dokázal jsem držet tempo s rychlejšími jezdci, a i jsem si zapředjížděl a za safetycarem jsem dokázal držet gumy v teplotě, což mi poté při restartu dost pomohlo.

Co říkáš na trať Balaton Parku, novému okruhu s homologací FIA?

Je to specifická zajímavá trať líbí se mi rychlé šikany, ale některé zatáčky jsou tu až moc pomalé.

Loňský šampion série Ethan Ischer se na Balaton jako soupeř Maxe vrátil, ale pravidla FIA jsou neúprosná, a tak jako bývalý šampion mohl vítězit, ale na body do šampionátu prostě neměl nárok.

Vedle Maxe startovali v týmu Jenzer Motorsport hned další 4 piloti, a to Ethan Ischer, Shim Zhang, Adria Kostič a Oscar Wurz. Tým Jenzer Motorsport závodům na Balaton Parku dominoval a Max si domů odváží krásné páté místo v celkové klasifikaci F4 CEZ Championship, což je na start nové sezóny rozhodně důležitým faktorem. V pořadí českých závodníků mu patří druhé místo, lepší byl jen Míra Mikeš.

Svého nejlepšího výsledku ve třech závodních jízdách dosáhl Max ve druhé jízdě, kde mu patřilo krásné čtvrté místo, když porazil nejen Míru Mikeše, ale také Rumuna Luca Savu a Marka Mičíka.

Max se spolu s týme Jenzer Motorsport už těší na další v pořadí už druhý závod sezóny CEZ F4 Championship, který se koná na rakouské závodní trati RedBull Ring a výsledky našeho závodníka budeme opět 18.-19.5. bedlivě sledovat.