Max Karhan měl na Red Bull Ringu 23 soupeřů

Známé rakouské středisko motoristických sportů Red Bull Ring hostilo letošní druhý podnik F4 CEZ a Max Karhan v týmu Jenzer Motorsport s vozem Tatuus T421 stál na startu proti 23 soupeřům. Velké pole jezdců však mělo v poli nové jezdce, ale také rychlejší konkurenci, se kterou je potřeba se naučit držet krok.

Dříve, ve svých 7 letech, Max sledoval svého tátu Lukáše Karhana, jak montoval auta na Red Bull Ringu. Nyní se postavil na tuto známou trať sám a konkurence byla tentokrát víceméně velká. Nikdy by asi Lukáše tehdy nenapadlo, že Max bude jednou sám na této trati závodit, ale jak se říká, jablko nepadlo daleko od stromu.

Motivace byla ve vzduchu, a tak se Max po prvních seznámeních s okruhem a volných jízdách těšil právem na páteční již oficiálním program a dokázal zajet třetí nejrychlejší čas. Pochvalu si jistě zasloužil. Přání být do desítky v sobotním měřeném tréninku se vyplnilo, a tak vládla v týmu spokojenost.

Do prvního závodu startoval z páté řady a měl potenciál se utkat se soupeři o přední příčky. I tady však platilo, že motorsport nikdy nevypočítáme, a tak ve druhém kole dostal od soupeře ránu a skončil na obrubníku. Kola se však protáčela ve vzduchu, a tak závod pro Maxe bohužel skončil.  Na Red Bull Ringu vítězili především jezdci týmu PHM AIX Racing, kteří využili v rámci testů tento závod. Nejvíce bodů posbíral Davide Larini.

Pravidla šampionátu jsou neúprosná, a tak musel Max po prvním nedojetém závodě startovat až ze samého chvostu závodního pole 24 formulí, a to v obou dalších kláních. Maxovi to přesto nesebralo chuť závodit a ve druhé jízdě dojel třináctý a poslední třetí závod dokonce na dvanáctém místě, což je při startu zezadu v tak početné konkurenci pěkný výsledek. Následovala pochvala a spokojenost týmu s výsledkem.

Velký dík patří všem partnerům, bez kterých by se takových výsledků nedalo dosáhnout.

Max se už nemůže dočkat dalších závodů F4 CEZ, které proběhnou 8.-9. června na Slovakia Ringu u Orechovej Potoně.