Max Karhan druhý závod na české půdě s formulí Tatuus

Max Karhan, Masaryk Racing Days a formule F4

Při závodech českého mistrovství na okruhu v Brně se jel další závod F4 CEZ Championship v rámci Masaryk Racing Days a F1 Show. Max tak měl další výbornou možnost získat cenné zkušenosti s monopostem Tatuus T-421 certifikovaném FIA.

Čtvrtek nezačal moc pozitivně, protože při prvním volném tréninku na konci cílové roviny před první zatáčkou jezdec ve formuli před Maxem nečekaně zabrzdil a došlo k poškození Maxovo monopostu, Vše dopadlo dobře a Max to komentovat po vystoupení v depu z odtahového vozu, že to bohužel je Motorsport a nechápe proč jezdec před ním zabrzdil na 170 m zrovna když ho začal předjíždět.

Tým Jenzer Motorsport byl na vše připraven, a tak začal koncert mechaniků a Maxův monopost F4 Tatuus byl rychle opraven a vynechal se pouze jen jeden volný trénink.

Další 4 volné tréninky už byly podle plánu a o nastavení podvozku a naučení se trati. Max má velkou podporu od jeho parťáka učitele a test jezdce Jirky Jupy, který mu vždy na závodech předává své cenné zkušenosti a tím se Max pomalu posouvá.

V pátek využili jezdci další dva volné tréninky, které samozřejmě Max a jeho team ve kterém jede využil k posunům svých jezdců. Odpoledne se jel oficiální trénink, kde se Maxovi zadařilo a zajel čtvrtý čas. Nálada tím byla pozitivní a Max se soustředil na následující kvalifikaci, kterou nakonec dojel na sedmém místě.

V sobotu se pokračovalo prvním závodem. Po výborném startu se Max celou dobu držel špičky startovního pole a výborně si zajezdil. Dojel na výborném šestém místě.

Druhý odpolední závod byl také pro Maxe výbornou další zkušeností na už hodně o potřebovaných pneu, kterých máte na závodní víkend pouze 6ks, dojel na výborném sedmém místě.