Matyáš Pálka skončil v celkovém pořadí italského šampionátu Minimoto na krásném šestém místě

Poslední body do CIV připsány v Castrezzato. Břeclavský závodník Matyáš Pálka o tomto víkendu vybojoval další body do mezinárodního mistrovství Itálie. 

Na závodní okruh do Franciacorta odjížděl Maty s předsevzetím udržet 6. místo v celkovém pořadí, bodové skóre se soupeři bylo od 6.- 8. místa velmi vyrovnané. 

V prvním sobotním tréninku se Matymu závodní motor zastavil a svého minibika, tak musel do depa dotlačit. Dopolední tréninky tedy Matyáš dokončil s náhradním motorem, kdy se pracovalo na dalším nastavení. Naštěstí team GHR odvedl skvělou práci a po dvojí kontrole dal závodní motor opět do perfektního stavu. Maty tak mohl odpoledne opět vylepšovat časy před nedělními kvalifikacemi. 

I přes velkou snahu Matymu kvalifikace moc nejdou a ani soupeři mu moc tentokrát nepomohli, ba naopak jim náš pilot sloužil jako “vodič” na kterého se chtěli dotáhnout. Jeho nejlepší čas 49,551 tak stačil až na 10.místo startovního roštu. Že budou závody velmi náročné, se dalo podle kvalifikačních časů tušit, neboť od 3. do 10. místa byli všichni závodníci v 1 vteřině. Přes veškeré obavy předvedla naše česká 84 super start a po první zatáčce jí patřila 4.příčka, až do pátého kola závodu, kdy jeho týmový kolega neodhadl situaci v technické pasáži a pokusil se o předjetí, které ovšem nemohlo dopadnout jinak, než drobným incidentem. Náš jezdec kontakt sice ustál, ale další dva soupeři z tohoto kontaktu vytěžili a Maty projel cílem na 6. místě. Do druhého závodu nastoupil Maty ještě odhodlanější udržet si svou celkovou pozici. I nyní potvrdil, že první start nebyla náhoda a z desáté pozice se posunul ihned na 3. místo, od mnohých tak sklidil okamžitě velký potlesk, skoro dvě kola si pozici udržel. Ale drobné chybičky ho postupně posunuly a pod šachovnicí projel pátý. 

Do Břeclavi tak přiváží dalších 21 bodů a pohár za 5. místo. Svůj cíl udržet celkově 6. místo si splnil a sezónu zakončil s ziskem 94 bodů. 

Za dva týdny se Matyáš vydá opět na jih, do republiky San Marino tentokrát na okruh Misano, kde se pokusí opět udržet celkově 3. místo v italském interregionálním Trofeo Marco Simoncelli.

Matyáš: "Snažil jsem se v celém závodním seriálu, ale pořád dělám drobné chyby, které mi chybí na čelo závodního pole. Ale díky lidem kolem mě a soupeřům se mohu stále zlepšovat.  Velké poděkování patří teamu GHR za skvělou technickou podporu v celé sezóně 2019. Děkuji také rodině, sponzorům Auto Pálka, Elit, Hormann tuning, reklamní agenturě 2Brand, Lucrezia Cremonesi, PifPaf team, fanouškům a jsem moc rád za super učitele na základní škole Slovácká za toleranci absencí. Bez vás všech by to opravdu nešlo."

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.