Matschenberg offroad aréna hostila další autokrosovou republiku

Německý offroadový stánek hostil v sobotu již druhý letošní závod MMČR v autokrosu.

Trať v německé Matschenbergu bude letos hostit nejen naše mistrovství, ale také závody ME, tedy tradiční závody v Cunnewalde, kde se autokros jezdí pravidelně od roku 1979. Autokrosová trať je dosti obtížná, neboť má jen levé zatáčky a spoustu jezdců se s ní jelo seznámit vůbec poprvé v kariéře. Nyní se odjely dva závody za sebou, teď si od autokrosu na chvíli zase odpočineme.

A jak to v Německu dopadlo pro naše závodníky? Trať leží několik desítek kilometrů od hranic v blízkosti Bautzen, a tak to jezdci neměli ani moc daleko, na přípravu z Humpolce nebylo mnoho času, ale i některé poškozené stroje stály opět na startu a úspěšně se pouštěly do soubojů o poháry a body do republikového autokrosového mistrovství.

V divizi Crosscar zvítězil Belgičan Lucas Schwall, před Němcem Lucasem Finne Kaiserem. V Mascom Cupu Kartcross dominoval Matija Rakovec na Suzuki GSXR, před Viktorem Vítkem a Davidem Bendou na RSK Suzuki. V Junior Buggy + D9 zvítězil s náskokem více jak 4s Arnošt Florián se Suziki GSXR, před stříbrným Stanislavem Brouskem na Alfa Racing Suzuki a bronz putoval do náručí Daniela Pytlouna se Suzuki. Nejlepší dámou v této kategorii se stala Eliška Pilná s Fast & Speed.

Buggy 1600 + D8 zvítězil David Novotný s Alfa Racing Hayabusa, za ním skončil domácí Henrik Bundesmann s Budesmann EB a bronzový podest patřil Martinu Vaculíkovi s další Alfa Racing buggynou. V Superbuggy + D7 startoval opět nestárnoucí Jaroslav Hošek. Nejúspěšnějším se stal v Matschenbergu Petr Nykodém s CM Buggy Honda, který zvítězil před Radkem Jordákem s Alfa Racing Volvo a bronzový věnec putoval do sbírky Jakuba Kubíčka s Fordem V6. Hošek i při svém úctyhodném věku dojel ve finále osmý.

V Divizi AX 2000 D2 dojel pro zlatý věnec jezdec VW Golf Martin Babák, před Romanem Vávrou s Mazdou RX-3 a poslední pódiové umístění obsadil Lukáš Mihulka s Fordem Ka.

V Divizi AX 4x4 D5 zajel nejlépe Marcel Dlesk na Škodě Fábia, když porazil Petra Šimurdu na Škodě Fábia MK3 R5 a bronz odváží s další Fábií jedoucí Lukáš Musil.

V Divizi Touring Autokros 1600 D6 si pro zlatý věnec dojel v Matschenbergu Luděk Dubravský se Škodou Fábia, když pojel Milana Purmu se Škodou Felicia a poslední z výčtu medailí získal Jan Přibyl s další Felicií.