MASTERLAN NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

Jelikož byla po 12 letech zrušena profesionální Extreme Sailing Series, rozhodl se náš tým MASTERLAN pro domácí přípravu a vyladění  lodí pro nadcházející regaty. Po tréninku v Černé v Pošumaví vstoupila posádka David Křížek a Martin Krsička do závodu Lipno Marathon. Tým podal dobrý výkon, ale ztrátu z bezvětrných tišin před Frymburkem se nepodařilo dohnat. Nakonec to znamenalo 2. místo v absolutním pořadí. A to i přesto, že létající katamaran několikrát překročil rychlost 50 km/h.  Další den se závodilo v Lipně nad Vltavou, ale roztrhaný genakr a nepříliš příznivý handicap odsunuly tým až na celkové 3. místo.

Tento víkend trénink pokračoval opět v Černé v Pošumaví Na kosatku tentokrát nastoupil ostřílený Zdeněk Adam. V závodě Catamaran Open - mistrovství ČR se odjely čtyři rozjížďky a tým MASTERLAN po dojezdech 1 , 3 , 3 , 2 vybojoval stříbrnou medaili. Zlato si připsal Vláďa Ptašnik na létajícím A-catu a bronz si odvažejí pravidelní rivalové Zdeněk a Jiří Pavlišovi.

Tým se měl v červenci představit na Mistrovství Evropy na Lago di Garda, ale nedostatek kvalitního tréninku a absence nových plachet účast znemožnila. Pozitivní zprávou je, že se kosatníkovi týmu Milanu Harmáčkovi narodila dcera Eliška. Věříme, že se otec po porodu brzo zotaví a znovu se zapojí do tréninku. MASTERLAN zůstává na Lipně na základně v kempu Jestřábí I a pokračuje v přípravě.

Byl to skvělý závod. Jsem rád, že jsem se po delší době mohl s Davidem proletět na létající raketě,” řekl po závodě kosatník Martin Krsička.

Konečně se mi podařilo získat tolik medailí, kolik je mi let. Tedy 46. Ve středu mám ale narozeniny a tak zas jedna bude chybět. Byl to skvělý závod a se Zdeňkem jsme si ho parádně užili. Jsem moc rád za tým MASTERLAN a všechny své kosatníky. S Martinem Krsičkou jsme skvěle potrénovali. Je nejmladší a absolutně nezná strach. Zdeněk Adam je nejzkušenější a máme toho společně nejvíce odzávoděno. Na vodě letos zatím chybí Milan Harmáček, se kterým se často vídáme a hodně pomáhal s vyladěním lodě. Věřím, že po narození dcery se brzo vrátí k tréninku i mimo posilovnu. Zažívám složitější období, ale díky podpoře úžasné rodiny, díky kamarádům z týmu a díky mládežnickému družstvu třídy 29er, které trénuji, je svět hned veselejší. Jachting je můj život a těším se na další výzvy,” řekl kormidelník týmu MASTERLAN David Křížek.

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.