MASTERLAN MÍÍ DO QUIBERONU

Dalí závod Flying Phantom Extreme Sailing Series se pojede od 18. do 21. kvtna ve francouzském Quiberonu. Lokalita je pro foilující jachting rychlch katamaránů naprosto ideální. Pes poloostrov proudí moská bríza, ale záliv je chránn ped oceánskmi vlnami. Závodníky opeká 24 rozjídk za 4 dny. To ve bez monosti krtání nejhorích vsledk. Kadá rozjížďka se poítá.

V tmu MASTERLAN nastoupí tradině kormidelník David Kek, který se na tento závod pipravoval na Lipně na katamaránu A- cat. Oba tmoví kosatníci jsou ale mimo hru. Milan Harmáek nemůže nastoupit a Zdenk Adam stále rehabilituje po zranní z Ománu. Nakonec se ukázalo, e se jednalo spíe o natrený bicepsový úpon. Léba se jetě protáhne, což je pro vechny velké zklamání. Na místo kosatníka nakonec nastoupí dvojnásobný mistr svta z Francie Antoine Joubert, který závodil ve tídě Flying Phantom za OMAN Air a Red Bull Sailing, ale asto se pedstavuje také na foilujících katamaránech GC32. Bude tedy teba vyladit loď a dva dny vnovat souhe posádky. Pak už se tm MASTERLAN vrhne do bojů v druhém závodě letoní Flying Phantom Extreme Sailing Series. Tentokrát se regata pojede bez úasti katamaránů GC32, které mají ve stejném termínu mistrovství svta na Lago di Garda. Celá série tedy patí Phantomm. 

“Byl to skvlý jachting, ale s bolavm koncem,” ekl po závodě v Ománu kosatník tmu Zdenk Adam.

Minulý týden jsem si několikrát dobře zatrénoval na Lipně na jednoposádkovém katamaránu. Sparing partnerem mi byl Vladislav Ptašnik, který se hodně zlepšil a nedávno zajel skvělý výsledek na mezinárodním mistrovství Německa, kde porazil řadu světových favoritů. Podmínky byly na Lipně skvělé. Byla to ale jen náhražka za skutečný trénink, kterému se věnuje většina týmů již v dějišti závodu v Quiberonu. Je mi strašně líto, že nemůže nastoupit Milan a zranění to nedovolí ani Zdeňkovi. U nás už ale není mnoho dalších variant. Je zde několik mladých nadějí, ale fyzicky by to zatím nezvládli. Nakonec tedy nastoupí Antoine. Bude to pro mě skvělá škola. Je to absolutní světová špička. Jezdil také z Francem Cammasem a řadou dalších světových es. Uvidíme zda ze mě vydoluje lepší umístění. Přestože jsem snížil svoji soutěžní hmotnost, budeme opět patřit k těm těžším posádkám. V Quiberonu by to ale nakonec mohla být výhoda. Držte nám palce.” ekl kormidelník tmu MASTERLAN David Kek. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.