Masaryk Racing Days v Brně s Boss GP i Drexler F3 Cupem

Text: Vláďa Rožánek, Foto: Pavel Pekárek

Nejen republikové okruhové závody čekají fanoušky motorsporu na Masaryk Racing Days o víkendu, tedy FIA CEZ, či ESET V4 Cupu, ale představí se i další série. V SCC se představí Mirco Schultis s Orecou, či Jasmin Fiedler s PRC BMW.

Především velmi rychlá BOSS GP s převahou Dallar GP2, ale také několik F1. Další poněkud rychlejší sérií bude Drexler automotive F3 Cup, který se po letní pauze představí letos již po šesté. Ovšem seznam účinkujících není ještě u konce, chybět nebude historií vonící série HAIGO Tourenwagen, či HAIGO Formula. A jako další pak také Swift Cup Europe. Celkem kvalitní závody D2, D4 a D5 FIA CEZ, ESET TCR, představí divákům tolik opomíjené závody českého mistrovství, které jaksi zmizelo na zahraničních okruzích a světe div se, ale jedenkrát ještě alespoň Brno v kalendáři okruhových závodů pro oko českého diváka zbylo.

BOSS GP v Brně předvede F1 Toro Rosso s Ingo Gerstlem za volantem, aneb Rakušanem, který v historii jezdil Interserii s Buick IndyCar, či F3000, zajímavé souboje si pro diváka připraví i Dallary GP2, které v rukou převážně italských jezdců působí jako velmi rychlé náčiní a bodový odstup jednotlivých jezdců slibuje zajímavé závody. Ingo Gerstl drží časem 1:36,065 min rekord okruhu.

Drexler automotive F3 Cup přivede do Brna zajímavou smečku závodníků s technikou formule F3, ale také další piloty formule Renault 2,0 či F4. Součástí závodu má být nejen klasifikace D2 FIA CEZ, ESET L21, ale také italské Topjet F2000 Trophy. Na startu se tak objeví jak vedoucí muž celkové klasifikace Švýcar Sandro Zeller, tak i česká naděje Tom Bëckhäuser se strojem od Franze Wösse. Italové však nechtějí nechat nic náhodě a přijede jak Bottiroli, tak i vítěz z Mugella Andrea Cola. Nico Gruber z Rakouska přijede s formulí Renault zopakovat vítězné tažení z Mostu, kde se Drexler Cup objevil po boku European Nascar Series. Chabr z Mostu mu to bude chtít určitě minimálně znepříjemnit. Florian Münger zatím vévodí klasifikaci F3 Trophy pro starší vozy. Švýcar Urs Rüttimann a Luca Iannaccone z Itálie však kůži nedají zadarmo.

Vláďa Driver Rožánek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.