Masaryk Racing days v Brně 2015

Okruhový pohár Eset V4 Cup, formulový Remus pokal, nebo FIA zone Central Europe, tak to vše viděli diváci na automotodromu v Brně při tomto víkendu. A nejen to, k vidění bylo HAIGO pro historické speciály, VW Cupu vybavený automatickou převodovkou, Porsche GT3 Cup Central Europe, nebo nová Škoda Octavia Cup, který se znovu vydá hledat ztracenou slávou tohoto úžasného seriálu v roce 2016.

Sobotní závod MMČR, zóny FIA a Eset Cupu do 2000ccm vyhrál Srb Pešovič s BMW 320si S2000 a na záda mu dýchali dva Češi David Palmi na BMW E46 GTR, společně Tomášem Pekařem s Renaultem Clio čtvrté generace. Palmiho dělilo od vítězství pouhých 0,251 sekundy. Na druhý den už mu však vítězství neuniklo a před Polákem Wyszomirskim na Hondě CR-Z zvítězil o 17 sekund. Třetí místo vyjela okruhová legenda Slovák Julo Konček na Vauxhalu Vectra STC, když porazil Pekaře, Maďara Lévaie, či Krejčího na Lotusu Exige. Sobotní vítěz Pešovič závod bohužel nedokončil.

Velký sprint divizí D4 a D5 vyhrál v celkové klasifikaci Aleš Jirásek s prototypem Praga R1 z divize D5. Za jeho zády skončily dvě BMW Z4 GT3 ze stáje Šenkýř motosport, ovšem ty mají omezený výkon restriktory, a tak lehký prototyp Praga R1 měl méně práce. Druhý celkově a vítězem D4 se stal Štefan Rosina, před Němcem Joosem, následovaný Konopkou s novým Lamborghini Huracan v úpravě cup a Jakubem Kubasem s BMW Alpina B6 GT3. Ve skupině D5 zvítězil Jirásek, před Švýcarem Widmerem na Onroak Ligier a bronz dostal Tomáš Vojtěch s další Pragou R1. P9 Challenge, která také byla součástí sprintu měla za vítěze Němce Trillera na Porsche 997 Cup, když druhá Kaulitz s krásným Sallenem S7R dostal od vítěze celé kolo, ale to už hodnotíme sáňky a rohačky. Do 3500ccm zvítězil Daniel Skalický, před Erdélyiem a Kačírkem na BMW M3 GTR.

Druhý závod velkého sprintu už opanoval Šenkýř motorsport a zvítězil Štefan Rosina, před kolegou Michaelem Joosem a bronzový skončil Konopkův Lamborghini Huracan. Kubas posbíral bramborovou medaili a pátý dojel celkově vítěz P9 Challenge Ostenrieder na Sallenu S7R. Divizi pět vyhrál Švýcar Widmer s Onroak Ligierem, před Haslerem na Radicalu SR4. Ve třídě do 3500ccm vyhrál Skalický, před Kačírkem a Erdelyiem na BMW M3 GTR.

Hodinový závod Endurance D4 a D5 vyhrála dvojice Štefan Rosina – Lubomír Jakubík na BMW Z4 GT3, před vítězi D5 Tomášem Vojtěchem a Jiráskem na Praga R1, třetí dojel absolutně Miro Konopka s Huracánem a za ním pak Kubas s Alpinou a Kaulitz s Ostenriederem na Sallenu S7R. Ve třídě do 3500 vyhrál Daniel Skalický na BMW M3 GTR, před Váláškem a Horňákem na Ginnetě G50 GTR a třetí dojel Jan Vonka s oprášeným Porsche 996. Dvoulitry opanoval Krejčí s Levíčkem na Lotusu Exige, před Slovincem Avbeljem na Renault Clio III a Tomášem Pekařem s dalším Cliem čtvrté generace.

Do společného závodu FIA zone CE, Remus Cupu z Rakouska a D2 a D3 se postavilo celkem třicet formulí. V sobotu zvítězil Rakušan Höher, před Italem Veronesim a Zanasim, letošní šampion Remus Cupu Jordi Weckx z Německa skončil sedmý. Z našich dojel v obrovské konkurenci Antonín Sůs s Dallarou 302 Opel na čtrnácté příčce, což při stáří vozu a vydatné konkurenci předvedl úctyhodný výkon. V D3 vyhrál Korený na Glorii, před Chabrem s Van Diemenem a Václavem Šafářem na Tomis 02. Nedělní závod vyhrál opět Höher na Dallara 308 Opel ze stáje Franze Wosse, před Polákem Smiechowskim a Jordi Weckxem. Hned tři Italové skončili diskvalifikací, a tak na dalších místech skončili Švýcaři Tobler a Böhlen. Náš Antonín Sůs dojel dvanáctý. Divizi tři vyhrál Chabr junior, před otcem a Koreným.

Jako doplněk pak startovaly historické stroje v seriálu HAIGO a vidět bylo Škodu 130RS, Favorita, Lady a mezi formulemi převážně Estonie, či Metalex. Porsche GT3 Central Europe Challenge a VW Golf Cup pak okořenil Masaryk Racing days slušnými závody převážně polských jezdců.