Martin Prokop skvěle odstartoval do svého devátého Dakaru  

Martin Prokop s Viktorem Chytkou v barvách Orlen Jipocar Teamu odstartovali pátečním prologem do 46. ročníku rally Dakar. Ve dvanácti etapách na ně a dalších sedmdesát automobilů v nejvyšší kategorii Ultimate čeká více než 4 700 měřených kilometrů. Vylepšení dvou šestých míst z let 2019 a 2023 tak nebude jednoduchým úkolem.

Hned na úvod si Martin s Viktorem připsali slibné umístění, když 27 kilometrů dlouhý úsek prologu zvládli v devátém nejrychlejším čase. Ten se letos sice nezapočítává do celkového pořadí, ukázal však schopnosti zkušené české posádky a jejího inovovaného vozu, který je již letos vybaven přeplňovaným agregátem.

První ostrá etapa Dakaru Prokopovi nevyšla – po dvou defektech je pětatřicátý

Organizátor Dakaru sliboval drsný a náročný závod hned od jeho samého začátku a první etapu pojmenoval jako „sopečná panika (volcanic panic)“.

Drsný vstup do soutěže tak okusila i posádka Orlen Jipocar Teamu Martin Prokop s Viktorem Chytkou, když po dvou defektech a bez dalších rezervních kol dojela v extrémně kamenitou a náročnou etapu na 35. místě. To jim také prozatím náleží v celkové klasifikaci soutěže. Na 414 měřených kilometrech dnes strávili téměř pět a půl hodiny.

V druhé etapě předvedl Martin Prokop svůj standard a do cíle dojel na velmi slušném 10. místě se ztrátou 19 min. 11 sec. Celkově tak poskočil na 25 místo.

Další česká posádka Tomáš Ouředníček s Davidem Kripalem na Toyotě jsou po 2. etapě na průběžném 34 místě. Karel Trněný s Michalem Ernstem jsou 41.

Foto: by Martin Prokop/Flicker

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.