Tým MP-Sports dorazil do dějiště Dakaru 2019

Martin Prokop s týmem je připraven na Dakar 2019

Po komplikované a více než 24 hodinové cestě dorazila výprava dvaadvaceti členů týmu MP-Sports do Limy, centra 41. ročníku Rally Dakar. Cestu jim totiž o osm hodin  prodloužilo čekání na přistavení letuschopného letadla pro let z Madridu do hlavního města Peru. Po vyzvednutí všech deseti kusů závodní a doprovodné techniky v přístavu Callao se kolona přesunula na místo pátečního testu, kde čeká mechaniky noční směna a příprava soutěžních speciálů Ford Raptor RS Cross Country posádek Martin Prokop / Jan Tománek a Tomáš Ouředníček / David Křípal na celodenní ostrý test.

„Věřím, že jsme si čekáním na opravu respektive přistavení nového letadla vybrali letošní dakarskou porci smůly, technických potíží a zdržení. Bylo by skvělé vyřešit to pro letošek takto,“ ohlíží se zpět týmová jednička Martin Prokop. „Jen škoda toho promarněného půl dne, protože nyní musí mechanici pracovat celou noc, aby nachystali auta na páteční test. První noc na Dakaru a hned beze spánku, to je pořádný nástup do akce!“

Pilot druhého Raptora v barvách MP-Sports Tomáš Ouředníček dodává: „Jsem nesmírně rád, že jsme všichni i s technikou v pořádku na místě a zítra se můžeme pustit do testování. Toto byla moje nejdelší cesta na Dakar, jakou jsem kdy zažil.“

Trojlístek závodních speciálů  v soupisce týmu MP-Sports doplňuje asistenční truck T4      s posádkou Filip Škrobánek, Petr Lesák a Radim Baculík.

Legendární Rally Dakar zavítá v roce 2019 pouze na území Peru a v termínu od 6. do 17. ledna přichystá pro  účastníky  nástrahy  na  deseti  etapách  a  pěti  tisících  kilometrech. V neděli 6. ledna soutěž startuje slavnostním ceremoniálem a první ostrá etapa čeká závodníky v pondělí 7. ledna, kdy na trati z Limy do Pisca urazí 331 kilometrů, z nichž 84 bude v měřeném úseku.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.