Martin Prokop před poslední etapou na celkovém 5. místě!

Pořadatel avizoval nejtěžší etapu závodu! Kameny, kameny a brutální kameny. „Rozhodně to byla nejkamenitější etapa“ říká Martin Prokop a pokračuje „ hodně jsme se umravnili, nechali jsme ostatní auta předjíždět. Pro nás bylo důležité přivést auto do cíle bez problémů. Ve dvou trialech jsme měli problémy. V jednom jsme zůstali viset na velkém šutru.

Posádka Orlen Jipocar Teamu dokončila předposlední etapu na 11. místě se ztrátou 23 a půl minutý na vítěze. V celkovém pořadí však Martin Prokop s Viktorem Chytkou postoupili na celkové 5. místo.

V závodě se stále drží i další jezdci českého týmu Karel Trněný a Michal Ernest (Workoutland ACCR Czech Team), kteří jsou po 11. etapě na 25. místě. V závodě rovněž pokračuje Aliyyah Koloc z Buggyra ZM Racing ne celkově 27. místě. Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem z Toyota Gazoo Racing Czech jsou na 39. místě.

Dramatická desátá etapa Dakaru se šťastným koncem, Prokop drží sedmé místo celkově

Na letošním Dakaru se nelze příliš spoléhat na informace od pořadatele o tom, jak jednoduchá nebo náročná bude další etapa. Desáté dějství mělo být jednodušší před avizovanou brutální jedenáctou etapou. Nakonec se proměnilo v další masakr – „festival“ defektů a navigačních chyb. Nemalé potíže se nevyhnuly ani posádce Orlen Jipocar Týmu Martinu Prokopovi s Viktorem Chytkou Ti se na 371 kilometrů dlouhém měřeném úseku potýkali se dvěma defekty, jednou se zdrželi hledáním správného směru a další technické problémy je postihly v samotném závěru etapy.

Vše vylíčil v cíli desáté etapy Martin Prokop: „Přesně jak jsem říkal, když má být etapa jednoduchá, tak je to peklo! Sice byl velký rychlostní průměr, ale také spousta složitostí. Bohužel jsme krátce po startu udělali navigační chybu a raději jsme se vrátili a začali jsme znovu od posledního správného místa, což si myslím, že bylo správné rozhodnutí. Neminul nás jeden defekt a nedařilo se nám potom kvůli nějakým nečistotám nasadit kolo a tím jsme ztratili celkem hodně času. Do cíle jsme už jeli v pohodě, ale asi dvacet kilometrů před koncem etapy jsme asi něco trefili, takže jsme dojížděli na defektu a hlavně nám také praskla spojovačka, takže to musíme hned tady za cílem opravit, abychom se v časovém limitu dostali do bivaku.

V deváté etapě Dakaru Prokop opět v top 10, celkově se drží na sedmém místě

Na přesun z Hailu zpět do oblasti kolem Al Ula pořadatelé Dakaru v jeho letošním devátém dějství nachystali více než 417 měřených kilometrů v náročném kamenitém i písčitém terénu. I přes brutální podmínky této etapy se dnes dokázali Martin Prokop s Viktorem Chytkou dostat opět do nejlepší desítky. Po penalizacích soupeřů za neprojeté kontrolní body se potom během večera posádka Orlen Jipocar Teamu vrátila na své výchozí sedmé místo celkově. Mezi pátým a osmým místem celkového pořadí je nyní rozdíl pouze devět minut!

Foto: Martin Prokop Official Media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.