OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Martin Prokop před Abu Dhabi Desert Challenge, testem na Dakar 2020.

Šestý nejlepší pilot Dakaru 2019 Martin Prokop vstoupil začátkem března do letošního ročníku Mistrovství světa v cross country rally výborným třetím místem na Dubai International Baja. V této chvíli se již se svým týmem připravuje v dějišti Abu Dhabi Desert Challenge na pět náročných etap této soutěže, ve které dokázal minulý rok fantasticky zvítězit.

Martin Prokop: „Můj dakarský spolujezdec Jenda Tománek bohužel stále není zdravotně zcela fit, takže se závodu zúčastní pouze v roli týmového manažera, když bude zaskakovat za mého švagra Quirina Müllera. Na sedačce spolujezdce ho tak bude muset nahradit můj dlouholetý kamarád Viktor Chytka, který má soutěžní zkušenosti jak na postu pilota, tak navigátora. Věřím, že i v této sestavě můžeme zapracovat na velmi dobrém výsledku.

Konkurence se zde v Abu Dhabi sešla opravu silná a chybí jen pár velkých jmen. Je to našlapaná dakarská konkurence jak má být a o dost silnější než minulý rok. Tento závod jedou všichni právě také kvůli tomu, kam se bude Dakar v roce 2020 stěhovat. Charakter dunových polí pokračuje několik stovek kilometrů dál do Saudské Arábie a tam se právě velice pravděpodobně bude příští rok Dakar odehrávat. Závodníci a týmy to berou jako ten nejlepší trénink a test.

My jsme tento závod minulý rok vyhráli, ale to nás hned nestaví do role hlavních favoritů, i když v písku už jezdit umíme i auto na něj máme dobře nastavené. Je to dlouhá a náročná soutěž - vlastně polovina Dakaru – a i ty pocity před startem  jsou podobné. Startujeme     s cílem překonat všechny nástrahy pěti etap co nejlépe a jaký výsledek bude na konci, takový bude. Obzvlášť zde v písku Abu Dhabi se výsledky mění i v poslední etapě a my prostě musíme jet v klidu a stabilně, aby to na konci bylo co nejlepší. Nedá se tu nic předvídat nebo vsadit jen na maximální rychlost jako třeba na Dubai Baja, toto je o mnoho těžší komplexnější závod.“

Abu Dhabi Desert Challenge odstartuje v neděli 31. března a vítěze budeme znát po pěti etapách a 1280 měřených kilometrech ve čtvrtek 4. dubna.

Další fotografie: https://www.flickr.com/photos/mp-sports/albums/72157707389035684

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.