Martin Prokop finišuje přípravy na Dakar 2020

Dnes v Praze na tiskové konferenci představil oficiálně Martin Prokop posádky týmu MP-Sports pro letošní Rallye Dakar 2020. V neděli 5. ledna 2020 se v Saudské Arábii, v městě Jeddah, postaví na start největší a nejznámnější rallye světa, také dvě posádky českého týmu MP-Sports, a to Martin Prokop s navigátorem Viktorem Chytkou a ex-kamioňák Martin Kolomý s navigátorem Jiřím Strossem.

Martin Prokop má přitom za sebou velmi těžkou havárii na Marocké rallye. Nehoda se Martinovi stala ve vysoké rychlosti, kdy nemohl již dělat nic jiného než brzdit a čekat na náraz. Vysoká rychlost, mračna prachu a nešťastný itinerář, kde chybělo varování. Smolné inkredience po nichž Martin Prokop nestačil spočítat kolikrát se auto převrátilo přes střechu. Stálý Martinův spolujezdec Jan Tománek se po nehodě stále ještě zotavuje, naštěstí již v domácím prostředí. Jeho účast na Dakaru je však ze zdravotních důvodů vyloučená.

MP-Sports musel po nehodě řešit stavbu nového speciálu Ford. Vůz po nehodě v Maroku byl zcela zničen a bylo možné použít jen část komponentů. Mechanici tak mají stále plné ruce práce a nový závodní vůz bude nutné do Saudské Arabie dopravit letecky. 

Druhou, dlouho tajenou posádkou, bude dobře známý pilot kamionů, Martin Kolomý. Tomu skončila smlouva v týmu Baggyra a po určitých neshodách již dále nenašli společnou cestu. 

"Už krátce po minulém Dakaru jsem věděl, že žádnou další etapu s bývalým týmem nepojedu. Naše situace byla komplikovaná, ale jsem rád, že jsem mohl přestoupit k Martinovi," řekl Kolomý. Závodění s osobním automobilem pro něj bude nové a představuje tak novou výzvu, která může restartovat jeho karieru elitního dakarského pilota.

Zdroj: Martin Prokop Official Media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.