Martin Prokop bojuje, ale chybí topspeed

Martin Prokop se po třetí etapě Dakaru posunul do první desítky. 

Dakar na území Saudské Arábie pokračoval v úterý svou třetí etapou, ve které na závodníky čekalo 414 měřených kilometrů v okruhu východně od Neomu, kam celý Dakarský konvoj v pondělí přicestoval. V prvních dvou dějstvích, potrápily českého pilota Fordu Raptor RS Cross Country zejména defekty, když se každý den potýkal se třemi zničenými pneumatikami a do třetí etapy tak vstupoval z dvanácté pozice celkového pořadí. 

Martin Prokop s Viktorem Chytkou se ve třetí etapě umístili na třináctém místě a v celkovém pořadí nakoukli poprvé do první desítky, když jim patří deváté místo. 

Martin Prokop: „Dnes jsme se dostali do cíle bez defektu, ale zjistili jsme, že nestíháme rychlostí a hodně aut nás hladce předjíždí. Vypadá to, že nám chybí na dlouhých rovinách topspeed a nedokážeme se držet soupeřů. Uvidíme, jestli se s tím dá něco dělat, nebo budeme muset čekat do jiných terénů, kde využijeme spíš silný krouticí moment našeho motoru. Večer se mechanici také podívají na tlumiče, aby se vylepšila přilnavost auta. Dnes se posledních čtyřicet kilometrů před cílem motalo hodně kluků kvůli navigaci a společně s nimi jsme odbočili do špatného údolí a ztratili jsme tam asi šest minut. Prostě pořád se tu něco děje jako na správném Dakaru.“ 

Průběžné pořadí Rally Dakar 2020 kategorie automobilů po 3. etapě: 

1. C. Sainz (Mini) 11:00:20 

2. N. Al-Attiyah (Toyota) +4:55 

3. O. Terranova (Mini) +08:09 

4. Y. Al-Rajhi (Toyota) +18:58 

5. S. Peterhansel (Mini) +19:00 

6. M. Serradori (Buggy) +20:56 

7. G. De Villiers (Toyota) +23:42 

8. B. ten Brinke (Toyota) +33:23 

9. M. Prokop (Ford) +48:05 

10. V. Zala (Mini) +59:59 

Další etapa: středa 8. ledna Stage 4: Neom – Al Ula Celkem 672 km – spojovací úsek 219 km, měřený úsek 453 km

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.