Martin Prokop a Jan Tománek dokončili švédskou rally na skvělém 8. místě

Po tří týdenní pauze se kolotoč mistroství světa rallyových vozů opět roztočil. Tentokrát na závodníky čekala legendární a charakterem povrchu náročná Švédská Rally. Oproti minulému roku, kdy panovaly velmi zvláštní podmínky, letos na závodníky čekalo Švédsko, tak jak ho známe. Velké sněhové bariéry, led a nezapomenutelná atmosféra. Na startu závodu nechyběli ani Martin Prokop s Janem Tománkem a vozem Ford Fiesta RS WRC. Martin Prokop začal Švédskou Rally velmi dobře a to i přes problémy s řazením. Vinou neukázněného fanouška, který přebíhal trať, musel Martin Prokop zabrzdit a při rychlém přeřazení přišel o čtvrtý rychlostní stupeň. I přes všechny problémy Martin bojoval o přední příčky, kde ho pár vteřin dělilo od pátého místa. Vyrovnaná jízda tak stačila po prvním dnu na krásné sedmé místo. Závěrečný den nezačal pro českou posádku nejlépe, slovy Martina po první rychlostní zkoušce: „Neměli jsme dobrý start, nejeli jsme v dobrém tempu a čas byl špatný.“

Sweden

Martin tak prohospodařil náskok, který měl na Mekkse a Evanse. Díky tomu musel zajet RZ20 na hranici svých aktuálních možností a dovedností, aby udržel šestou pozici. Martin s Janem bojovali jako lvi a vypadlo to, že šestou příčku udrží. Bohužel se to nepodařilo. Česká posádka vylétla z trati a  jen s velkým štěstím mohla pokračovat v závodě.

Martin Prokop po neplánovaném výletu mimo trať: „Vylétli jsme ven v hrozný rychlosti, vůbec nechápu, jak jsme se dostali zpět na trať.

Sweden

Na závěrečné rychlostní zkoušce, kterou byla powerstage, Martin udržel skvělé 8. místo a o jedno místo si tak polepšil oproti Monte Carlu. Švédsko 2015 bylo napínavé až do konce a nikdo z top 10 neměl nic jistého až do poslední chvíle. 

Dalším závodem, který na českou posádku bude čekat, je Mexická Rally. Ta se jede na šotolině, což je povrch, který Martiovi Prokopovi svědčí čím dál více. Uvidíme, zda Martin skvělou formu ze začátku sezony udrží.

Martin Prokop po závěrečné rychlostní zkoušce: „Jsem spokojen s rychlostí, kterou jsme tento víkend předvedli. Udělali jsme několik chyb, ale po zklamání v Monte Carlu je to pro nás dobrá motivace.“ 

Prokop

Za celý Jipocar Racing team a posádku Fiony moc děkujeme fanouškům za podporu. Je to pro nás veliká motivace být příště rychlejší, přesnější a celkově lepší. Držte nám palce na Mexiko.

Rally Sweden 2015 - Konečné výsledky
1. Ogier S. - Ingrassia J. (Volkswagen Polo R WRC) 2:55:30,5
2. Neuville T. - Gilsoul N. (Hyundai i20 WRC) +6,4
3. Mikkelsen A. - Floene O. (Volkswagen Polo R WRC) +39,8
4. Tänak O. - Mölder R. (Ford Fiesta RS WRC) +2:26,0
5. Paddon H. - Kennard J. (Hyundai i20 WRC) +3:31,5
6. Evans E. - Barritt D. (Ford Fiesta RS WRC) +3:53,0
7. Meeke K. - Nagle P. (DS 3 WRC) +4:05,8
8. PROKOP M. - TOMÁNEK J. (FORD FIESTA RS WRC) +4:26,0
9. Protasov Y. - Cherepin P. (Ford Fiesta RS WRC) +5:32,2
10. Ostberg M. - Andersson J. (DS 3 WRC) +6:50,9

TZ: Martin Prokop Official Media
Foto: team

Prokop

Prokop

Prokop

Prokop, Sweden

Prokop

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.