Martin Macík z HunGarian Baja veze stříbro

Posádka týmu KM Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek, Michal Mrkva v kamionu Liaz vybojoval stříbro na HunGarian Baja. Motocyklista Lukáš Kvapil přivezl domů zlato!    

KM Racing

Po bronzu z Baja Aragon zabodoval Martin Macík ml. také v Maďarsku, odkud si po napínavém souboji přiváží stříbrný pohár. Jde o cennou trofej, závod HunGarian Baja spadá pod závody Světového poháru Mezinárodní automobilové federace (FIA) a Mezinárodní motocyklové federace (FIM) v cross-country rally. A Martin Macík měl před sebou těžký úkol, obhajoval loňský titul.

KM Racing - foto tým

Posádky absolvovaly 4 km prolog neboli Super special stage, kterou Martin vyhrál, pak následovaly 3 etapy, každá po 100km. „Trať byla velmi rychlá, rozbitá a rozskákaná, což mě vážně bavilo. I když mi chvilku trvalo, než jsem se rozjel. Technika fungovala na výbornou a mohl jsem si dovolit stále zrychlovat,“ popisuje závod Martin Macík. Po úspěšném prologu se týmu KM Racing podařilo vyhrát i první etapu. V obou dalších částech závodu pak Martin dojel na druhém místě a podařilo se mu tak celkově získat cenné stříbrné umístění. První místo přitom posádce uniklo jen o necelé dvě minuty.

„V noci ze soboty na neděli se přihnala pořádná bouřka, která podstatně změnila podmínky závodu, takže poslední den jsme jeli po mokrém terénu, což jsou pro mě osobně další zkušenosti,“ vysvětluje Martin Macík. A přiznává: I když jsem trochu zklamaný z druhého místa, musím uznat, že to byl super závod a pěkně jsme na to šlapali. Takové tempo bychom nejeli ani na Dakaru, protože tam by to bylo příliš velké riziko,“. 

foto: L. Kvapil

27. srpna Martina Macíka čeká ještě závod Baja Poland 2015. „Mám radost, že se cítím čím dál jistěji a stále ještě mohu zrychlovat. Do Polska se moc těším,“ zakončil Martin Macík. Během HunGarian Baja posádka otestovala také nové helmy, které pro tým KM Racing připravili kluci z Rallye Designu. Právě v nich bude posádka absolvovat všechny další závody včetně Rallye Dakar. Fanoušci Martina Macíka mohou jeho cestu na Dakar podpořit prostřednictvím projektu Todokazeme.cz.  

foto: L. Kvapil

První start na HunGarian Baja zažil Lukáš Kvapil, který se pilně připravuje na svůj premiérový Dakar. Sobotní etapa přichystala pro motocykly pěknou porci 350 km rychlostních zkoušek. „Celý závod byl velmi profesionálně připraven. Asi nejtěžší byly pro mě teploty, které dosahovaly 40 stupňů,“ komentuje první den Lukáš Kvapil. „Do nedělních 175 km rychlostních zkoušek jsem nastupoval s jasným cílem. Udržet první místo a využít náskoku, který jsem v sobotu vybojoval,“ vysvětluje Kvapil a přibližuje stav tratě: „Noční liják trať naprosto změnil. Správná volba přezutí jednoznačně pomohla udržet náskok a zvítězit v závodě.“

foto: L. Kvapil

Umístění na medailových příčkách KM Racing jednoznačně potvrzuje, že jako tým jde správným směrem.

www.martinmacik.cz 

www.kmracing.cz 

www.todokazeme.cz 

KMR Macík jun.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.