Martin Macík se po předposlední etapě vrátil do TOP 5  

Brabec neohroženě pokračuje k cíli

Předposlední 11. dakarská etapa vedla závodníky týmu Big Shock Racing zpět do původního bivaku v Haradh. Šlo o druhou maratonskou etapu, následující po noci strávené v bivaku uprostřed pouště bez týmového zázemí, kdy si jezdci museli na svých závodních strojích všechny případné technické opravy řešit svépomocí. Martin Macík, pilot žlutého kamionu, ale tu noc dostal zprávu, na kterou čekal už několik dní. V Praze se mu narodila dcerka Mia. Maminka i miminko jsou v pořádku a drží palce tátovi. Není divu, že v dnešní etapě posádka žlutého kamionu dojela do cíle na parádním 5. místě a v celkovém pořadí poskočila zpět do TOP 5.

Ale úplně klidnou maratonskou noc nezažil ani neohrožený motocyklista Jan Brabec. Po středečním nebezpečně vypadajícím pádu v duně, kdy si zlomil řídítka, oprava neproběhla povoleným způsobem a Honza vyfasoval penalizaci 6 hodin. Důležité ale je, že český závodník přes všechny předchozí zdravotní těžkosti a bravurně zvládnuté pády statečně pokračuje v závodu. A už teď je pro spoustu fanoušků vítězem. Dnešní 11. etapu dojel na krásném 38. místě a celkově drží 56. pozici.   

Jsem v cíli a jsem fotřík  

Středeční noc byla pro Martina Macíka speciální. Uprostřed pouště, v hangáru plném chrápajících kolegů závodníků, kde musel složitě lovit signál, se dozvěděl krásnou zprávu. Doma se mu narodila dcera. Do následující 11. etapy tak český závodník vyrážel nabitý novou energií. To se možná odrazilo i na výsledku v etapě. Do cíle dorazil se svými spolujezdci Tomáškem a Švandou na krásném 5. místě. „Jsem v konci předposlední etapy Dakaru a jsem fotřík. Narodila se nám krásná, obrovská dcera Mia Macíková. Dneska jsme zajeli perfektní etapu. Extrémně náročnou, 379 km jenom duny. Utrhli jsme držák kabiny, protože jsme si asi dvakrát skočili trošku víc. Letěli jsme start – cíl, jak jen to šlo. Auto fungovalo výborně. Málem jsem si ukroutil ruce, řadil jsem jak zběsilý. Všechno se zadařilo. Mia nám přinesla štěstí. Jsem šťastnej tatínek a mám radost, že to všechno dobře dopadlo,“ hlásil vesele Martin Macík.          

Brabčák bojuje dál

Motocyklistovi týmu Big Shock Racing Janu Brabcovi se během maratonských etap podařilo překonat několik nástrah, které na něj na trati čekaly. Vzhledem ke špatnému signálu v obou bivacích se nám nepovedlo s Honzou spojit napřímo. Ale podle informací z týmu Big Shock Racing Jan Brabec po středečním strašidelném pádu, při kterém se mu zlomila řídítka, na místě využil pomoc s opravou. A motorku zvládl zprovoznit způsobem, který pravidla nepovolují. Za to Brabčák vyfasoval 6hodinovou penalizaci, která ho stála pár míst v pořadí. Rozhodující ale je, že dál srdnatě pokračuje v závodě, operované koleno zatím drží a do cíle už mu zbývá jen jedna jediná etapa. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.