Márquez: „Sachsenring jedno z nejdůležitějších vítězství“ 

Marc Márquez se minulý víkend vrátil na nejvyšší stupínek v MotoGP při GP Německa. Šestinásobný mistr světa MotoGP se v této sezóně zpočátku potýkal s následky zranění paže které mu předčasně ukončilo sezónu 2020. Proto také využil svou oblíbenou německou trať, aby zvýšil své naděje na návrat na absolutní špičku.

Jezdec týmu Repsol Honda se přesouvá do Assenu, a bude doufat, že si před letní přestávkou zajistí další nizozemské pódium. Následující Red Bull Ring ve Spielbergu pak bude hostit závody Štýrské GP a GP Rakouska.

Zde je to, co 28letý muž řekl po svém vítězství Sachsenringu, které mu po náročném roce poskytlo veliké zvýšení sebedůvěry:

Čerpal jste inspiraci od vrcholových sportovců v jiných sportech, kteří se zotavovali z dlouhého léčené svých zranění ?

Rehabilitační proces byl opravdu dlouhý a já stále hodně bojuji s pravou rukou. Samozřejmě se snažím najít motivaci. Jedním z kluků, se kterými jsem mluvil a rozumím jeho situaci, je Mick Doohan kvůli jeho velkému zranění v roce 1992 a následnému návrtau v roce 1993. Hodně bojoval. Telefonuji s ním, abych se pokusili naslouchat a porozumět jeho problémům a poučil se z jeho zkušeností. Velmi mi to pomohlo. Dalším sportovcem byl Rafa Nadal. Někteří lidé si mysleli, že by mohl odejít do důchodu, protože jeho kolena nebyla již tak dobrá. Nakonec se vrátil a znovu vyhrál. Vezmete dobré reference a pokusíte se je zkopírovat. Od mého vítězství na Sachsenringu jsem dostal mnoho skvělých zpráv, od legend v jiných sportech až po mého nejlepšího přítele. Je pravda, že jde o různé druhy zpráv. Nejdůležitější a nejhezčí věcí bylo, když jsem přejel cílovou čáru a dorazil do uzavřeného parkoviště, viděl jsem celý můj tým plakat a bylo to emotivní.

Jak důležité bylo závodit na vašem milovaném Sachsenringu v tomto rozhodujícím bodě sezóny?

Sachsenring byl pro mě dobrý okruh, s dobrý půdorysem. Normálně jsem v levých zatáčkách opravdu silný, což vychází z ploché dráhy. Letos cítím po Sachsenringu větší pokrok, protože se točí pořád v levých zatáčkách a normálně cítím víc paži v pravých zatáčkách. Je pravda, že během své kariéry jsem na Sachsenringu mnohokrát vyhrál, a když tam dorazíte, rozložení vyhovuje vašemu stylu jízdy a také máte extra sebevědomí. Sachsenring je jedním z nejdůležitějších vítězství v mé kariéře v tomto okamžiku, kdy cítím kde jsme byli, kde jsme a kam chceme dorazit. Když jste v obtížné chvíli a dostanete velkou podporu, která je vítězstvím - hodně mi to pomůže, hodně to pomůže uvnitř týmu a hodně to pomůže inženýrům Hondy. Bylo to vítězství, které moje tělo potřebuje. Opravdu jsem šťastný a opravdu jsem pyšný.

Změnilo zranění a pandemie váš způsob myšlení o životě a jízdě obecně?

Nejtěžší zranění v mé kariéře bylo společně s těžkým rokem na světě v roce 2020 s COVID-19. Naučil jsem se mnoho věcí - naučil jsem se, že si musíte užívat život, musíte se starat o mnoho věcí a pokud dnes něco dokázat, nečekejte na zítřek. Druhou stranou, kterou jsem se samozřejmě dozvěděl, je, že se musíme starat o svá těla. Pokud se během života staráte o své tělo, můžete dělat mnoho věcí.

Těšíte se na srpnový dvojzávod na Red Bull Ringu?

Red Bull Ring je jedním z mých oblíbených okruhů, ale je pravda, že jsem tam nikdy nevyhrál. Uvidíme letos. Budu si stále zlepšovat fyzickou kondici. Mám jeden a půl měsíce na odpočinek a také na trénink a snahu být připraven na druhou polovinu sezóny. Dvojitý závod v Red Bull Ringu bude zajímavé jestli se tělo zlepší a jestli se moje pravá ruka dostatečně zlepší nebo ne, protože tam mám velmi tvrdý brzdný bod. Těším se na závody v Rakousku.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.