Macíkův kamion na Abu Dhabi Desert Challenge do cíle nedojede

V seriálu WRRC se na další letošní start v Abu Dhabi Desert Challenge, postavil i Big Shock! Racing Team s osvědčenou posádkou vedenou pilotem Martinem Macíkem.

Slibný rozjezd

Martin Macík se svou posádkou Karla skvěle rozjeli soutěž a v 1. etapě závodu Abu Dhabi Desert Challenge dojeli do cíle na 1. místě. Čekaly je však ještě čtyři náročné etapy.
Zdálo se, že vše jde podle plánů. Úvodní etapa se Martinovi Macíkovi, Františku Tomáškovi a Davidovi Švandovi skvěle vydařila. „Od začátku do konce jenom písek. Nádherné obrovské výjezdy dun. Padali jsme do trychtýřů, hledali jsme si cesty, vyhýbali se zrádným srázům, které se objevovaly na poslední chvíli, museli jsme zvládnout vysoké teploty v kabině. Takové závody je potřeba zažít, hodně se v nich naučíte. A poušť je tu opravdu nádherná,“ popisoval Martin Macík v cíli.
Mechanici týmu Big Shock! Racing dorazili v předstihu do dějiště závodu Abu Dhabi Desert Challenge a v pronajatém prostoru v Dubaji připravovali Karla, Dakarem ošlehaný závodní kamion pilota Martina Macíka. A také Niciase – vůz týmu Project 2030, který v Sedlčanech sestrojili. Vozy musí být perfektně připravené do soboty (5. března), kdy na týmy čekaly technické přejímky. Automobily a kamiony do 1. etapy závodu, který je 2. podnikem světového poháru World Rally-Raid Championship, startovaly v neděli (6. března). 

Následoval mazec. Ale jsme rádi, že jsme ho zažili 

I 2. etapu posádka týmu Big Shock! Racing rozjela slibně. Ale zhruba v polovině speciálky, závod pro sedlčanskou posádku nabral nečekaný vývoj. „Zůstali jsme viset v duně. Chtěli jsme scouvat, ale nešlo to. Zjistili jsme, že se nám na převodovce zasekla dvojka a auto jede jen dopředu. Tam byl ale obrovský kopec písku, který nešel vyjet. Takže jsme vzali lopaty a kopali koleje. Museli jsme vypnout motor, aby nás převodovka netáhla dopředu, a tlačili jsme Karla dolů z duny. To se nám dařilo – asi do poloviny kopce. Dál to nebylo možné. Zkoušeli jsme, co se dalo. Vymontovali jsme i kardan. Nakonec jsme zavolali pořadatele a ti nás stáhli navijákem. Zjistili jsme, že můžeme jet jen dopředu – na dvojku. Sjeli jsme na silnici a tam se potkali s naším asistenčním kamionem. Byl to mazec, ale zároveň další velká zkušenost,“ popisuje Martin Macík. 
Po příjezdu do bivaku se mechanici hned pustili do práce. Ale automatickou převodovku se bohužel nepodařilo opravit a pro tým Big Shock! Racing tak závod končí. „Přesto jsme rádi, že jsme to všechno zažili. Ujeli jsme přes 400 km v extrémně náročných dunách, které jen tak někde nenajdete. Testovali jsme několik novinek, aby táta mohl postavit ten slibovaný nový kamion. A příště se sem rádi vrátíme, duny jsou tu nádherné,“ řekl Martin Macík, který už se těší na Baja Aragon a Rallye du Maroc, soutěže, které jsou na programu příště.

TZ a foto: Big Shock! Racing
 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.