Posedlost Dakarem se vrací. Macík se rozcvičí v Maroku, Brabec ladí formu  

Dakar 2020 se nezadržitelně blíží. Zatímco se posádka kamionu týmu Big Shock Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda připravuje na start v sedmidenní Rallye du Maroc, nejzásadnější prověrce před dalším ročníkem dakarského závodu, v České republice startuje dakarské šílenství. Právě byla vyhlášena místa a spuštěn předprodej omezeného počtu vstupenek na setkání v rámci projektu Posedlí Dakarem. Fanouškům opět přinese možnost potkat se s našimi závodníky bezprostředně po jejich návratu z Dakaru 2020 v Saudské Arábii. A Jan Brabec už má pro připravované besedy nachystáno pár poutavých historek. Jsou spojeny zejména s nepříjemným pádem během tuniských testů, kdy se zranil a aktuální dakarskou přípravu tak musel začít od píky. Teď se Brabec rozhodl pro nečekaný krok, kterým překvapil všechny, kteří znají jeho kaskadérskou náturu. Vynechá marocký závod, aby mohl dokončit rehabilitaci a neohrozil tak svůj start na příštím Dakaru. „Rozhodl jsem se vypustit Maroko. Nechci to pokoušet. Mám plnou nohu šroubů, takže rozumnější teď bude dál tu řádit s fyzioterapeuty a trenérem. Chci se poctivě připravit na Dakar,“ vzkazuje Brabec.         

Posedlí Dakarem se znovu sejdou 

Těsně před startem marocké rally začal také předprodej vstupenek na akci Posedlí Dakarem. Martin Macík a Jan Brabec se tak bezprostředně po návratu z Dakaru 2020 v Saudské Arábii opět potkají se svými fanoušky, aby se podělili o čerstvá dobrodružství. Setkání s českými závodníky v lednu a únoru 2020 proběhnou v Praze, Brně, Bratislavě, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Plzni, Jablonci nad Nisou, Zlíně, Sedlčanech a Ostravě. Nezveřejněné onboardy i další videa ze zákulisí závodu, promítaná na velkoplošná plátna, neuvěřitelné historky a svérázný humor obou hlavních aktérů provedou diváky dalším ročníkem nejnáročnějšího motoristického závodu na světě. Fanoušci se mohou těšit na interaktivní smršť nadupanou extrémními zážitky a chlapskou hravostí, na příležitost znovu se osobně potkat a zeptat se na vše, co je zajímá. „I když v tuto chvíli ještě netušíme, jaké události aktuální ročník Dakaru přinese, očekáváme, že etapy v Saudské Arábii budou drsné. Vypadá to na pestrou a hodně náročnou trať, tisíce kilometrů ujetých pouštěmi s dunami vysokými přes 250 metrů. Bude co zažít a taky o čem vyprávět. Nudit se určitě nebudeme my s Brabčákem, ani diváci, kteří za námi přijdou na Posedlé Dakarem,“ vzkazuje Martin Macík. Během 1. ročníku projektu bylo nadšení pro Dakar, podpora týmu a zájem o vstupenky tak velký, že většina besed byla beznadějně vyprodána ještě před lednovým startem legendárního závodu. „Na minulém Dakaru nás fanoušci strašně moc drželi a podporovali. Věděli jsme, že i za ně musíme dojet do cíle. I přes všechny držkopády a další komplikace bylo jasné, že my to musíme dojet a oni odfandit. Znovu za to děkujeme. Těšíme se, že to společně dáme i v Saudské Arábii, a ve zdraví se pak sejdeme na Posedlých Dakarem,“ vzkazuje Jan Brabec. I v příštím roce bude počet vstupenek na Posedlé Dakarem omezený a další místa nebude možné z organizačních důvodů přidávat, proto byl v dostatečném předstihu spuštěn předprodej. Kompletní informace fanoušci najdou na www.posedlidakarem.cz. A Martin Macík aktuálně pro své fanoušky připravuje ještě další nový projekt zaměřený na bezpečnost na silnicích. 

Po Rallye du Maroc už Karel s Anežkou vyrazí do Saudské Arábie

Než se ale rozjede lednový Dakar, tým Big Shock Racing absolvuje od 3. do 9. října nejnáročnější část přípravy, týdenní Rallye du Maroc. Zde budou mít mechanici poslední možnost ladit Macíkův nový kamion, kterému nikdo neřekne jinak než Karel. „Změkčilo se řízení a řazení, aby jízda byla pohodlnější. Přeorganizovali jsme také kompletní uspořádání doprovodného servisního vozu. Teď už si budeme hrát jen s nastavením,“ říká šéf týmu Martin Macík starší. Závod je důležitý také pro navigátora Františka Tomáška, protože systém navigace je zcela totožný s dakarským. Po návratu z Maroka už přijdou na řadu poslední úpravy před prosincovým odesláním Macíkova kamionu, motorky Jana Brabce, pojmenované po babičce Anežka, bydlíku a dalších doprovodných vozů do Saudské Arábie. Na konci prosince tým Big Shock Racing odletí do města Džidda, kde Dakar 5. ledna 2020 startuje.    

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.