Macík s přehledem vyhrál 9. etapu Dakaru!   

Pilot Martin Macík podporovaný navigátorem Františkem Tomáškem a jištěný mechanikem Davidem Švandou vybojoval v 9. etapě Dakaru vítězství a v celkovém hodnocení drží 5. pozici. Týmový kamion Karel přes noc prošel důkladným servisem, který mu zajistil perfektní kondici a odolnost. Posádka proto dnes vystartovala na trať s velkým odhodláním a celou etapu odjela na maximální výkon. Závodníci ze Sedlčan od startu stoupali pořadím. V druhé polovině extrémně prašné a náročné etapy se dostali do vedení a to se jim s přehledem podařilo uhájit až do cíle. Sehraná spolupráce všech členů týmu tak přinesla další skvělý český výsledek na letošním Dakaru. Svůj podíl na něm mají také fanoušci a partneři, kteří Big Shock! Racing neuvěřitelně podporují.

První vítězná etapa po 9. letech!

Dnes vedla trať Dakaru po okruhu u vznikajícího města Neom, dlouhém 465 závodních kilometrů. Závodníci týmu Big Shock! Racing ale neměli čas, vychutnat si přírodní krásy místní krajiny. Týmoví mechanici přes noc vyladili Karla k dokonalosti. Už před startem bylo v bivaku cítit, že se něco chystá. Etapa byla extrémně rychlá a prašná. Karel hned od začátku postupoval pořadím, aby na 8. kontrolním bodu převzal vedoucí pozici. A díky vyrovnané jízdě Martina Macíka, bezchybné navigaci Františka Tomáška a technickému jištění Davida Švandy ji bez zaváhání dovezl až do cíle. „Devět let to trvalo a konečně to vypadá na první vítězství v etapě. Musíme bojovat dál, máme ještě 3 etapy před sebou. Karlovi jsme dali na prdel. Dneska to zase pro mechaniky bude dlouhá noční práce. Snad to zvládnou stejně dobře jako předešlou noc. Každopádně, bylo to dneska náročné, dlouho jsem se tak nezapotil. Ale zahřálo to u srdce a ukázali jsme, že rychlost máme,“ popisuje Martin Macík. A navigátor František Tomášek doplňuje: „Navigace nám tam dneska skvěle padala. I když etapa byla hodně tvrdá a rychlá. No, nevím, jestli bych to chtěl zažívat každý den.“ A mechanik David Švanda tuší, že jeho práce dnes v cílové rovince nekončí: „Auto je trochu rozebrané, musíme ho dát přes noc zase dohromady a zítra znova! Ale za mě to dneska byla super etapa a bavila mě od začátku až do konce.“  Každopádně, tým Big Shock! Racing dnes podal skvělý výkon, na kterém mají svou zásluhu všichni jeho členové. Každý z nich je důležitý a všichni odvádí svou práci skvěle a s maximálním nasazením. „Za celý tým také děkujeme všem fanouškům, kteří nám drží palce a partnerům, kteří nás podporují,“ vzkazuje šéf týmu Martin Macík starší.    

Zachovejme klid. Dakar se začíná rozhodovat  

Do konce Dakaru zbývají 3 poslední etapy. Závod se začíná rozhodovat, přesto je potřeba zachovat si chladnou hlavu. Dnes bude v bivaku týmu Big Shock! Racing veselo. Ale všichni vědí, že stát se ještě může cokoliv. Kdo Dakar nezažil na vlastní kůži, těžko si dokáže představit, jak náročný je fyzicky i psychicky. Jak důležité je umět se vzájemně podpořit, i když nervy a ega občas pracují. „Ego ve zdravém formátu je na Dakaru důležité. Bez něj se nemůžeš postavit na start. Musíš si od začátku věřit, že to zvládneš. Já si musím být jistý v řízení. František v navigaci. Když se na trati cokoliv stane, David musí mít koule říci, jak to vyřešíme. Ale současně vám ego nikdy nesmí přerůst přes hlavu. Když si začneš myslet, že jsi mistr světa amoleta, je zle. Bude tě to omezovat. Přeceníš se a někam to pošleš nebo nezvládneš situaci, když se zrovna nedaří. Na Dakaru musíš umět pracovat s tím, co právě máš,“ říká Martin Macík.         

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.