Macháček stále v TOP5. Šoltys pomohl konkurenci.

Téměř pět set kilometrů dlouhá etapa dala jezdcům týmu Buggyra Racing řádně zabrat. Pro nejlepší výsledek si dojel Martin Šoltys, který mezi kamiony skončil sedmý, což se rovnalo posunu o příčku výše. Stalo se tak i přes fakt, že na začátku etapy musel z duny tahat konkurenční Kamaz.

Martin Šoltys postupně zrychluje a dnes se na trati přetahoval s týmovým kolegou Casalem. „Na začátku jsme tahali Kamaz, takže jsme se trošku zdrželi. Profil tratě střídal duny a pisty, shodou okolností jsme v dunách pokaždé dojeli Ignacia, ale chyběla nám rychlost k předjetí. Na pistách nám zase, ucukl. Poté, co se nám ho podařilo konečně předjet, jsme udělali chybu v navigaci, takže se zase dostal před nás. On toho využil a předjel nás. Pak jsme zase pokračovali za ním a nakonec dojeli do cíle. Ale etapa dobrá a konec je ještě, daleko,“ řekl v cíli etapy osmý muž průběžného pořadí.

Ignacio Casale si po včerejším šestém místě, opět dojel pro solidní výsledek. „Bylo to skvělé, neměli jsme žádný problém. Jednalo se o velmi rychlou etapu, kterou jsem si užil. Musím říct, že si na kamion zvykám každým kilometrem víc a víc. Asi jsme byli oproti automatům trochu pomalejší, ale to vůbec nevadí. Jen na začátku jsem zaváhal na duně, ale pak už to šlo vše bez problémů,“ komentoval dnešní průběh nadšený Ignacio Casale, který dojel osmý a průběžně je pak na sedmém místě.

Včera druhý Josef Macháček měl dnes na trati problémy s brzdami. Ty ho také stály nejvíce času, což se podepsalo na výsledku. Legenda Dakaru dojela na dvanáctém místě a v průběžném pořadí se v kategorii lehkých prototypů propadl na místo páté. „V tankovací zóně, asi na stém kilometru, jsme zjistili, že máme prasklou manžetu na poloose. Rozhodl jsem se ji neměnit a jen jsem doplnilvazelínu. Asi dvě stě kilometrů před cílem jsme přišli úplně o brzdy a zjistil jsem, že jsou suché obě poloosy. Takže jsme dál zvolili jen volné tempo, protože dnes šlo už jen o přežití,“ konstatoval veterán v cíli.

Ani ve druhé etapě nepřálo štěstí posádce Tomáše Engeho. Na trati se potýkal s technickými problémy a etapu dokončil s velkou ztrátou na 19. místě. Celkově je po druhé etapě na 18. místě před posledním Krisem Meekem.

Ve třetí etapě na jezdce čeká 403 měřených kilometrů. Pořadatelé slibují, že kamenům, které daly jezdcům a technice tolik zabrat, odzvonilo a v úterý se všichni mohou těšit na písek a duny.

TZ a foto: Buggyra Media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.