Macháček si připisuje další dakarské vítězství!

Tým Buggyra Racing slaví první vítězství na Rally Dakar 2021. Josef Macháček, vítěz kategorie lehkých prototypů, si dojel pro své šesté vítězství. Navíc se český veterán řadí do úzké skupiny jezdců, kteří dokázali v nejslavnější dálkové soutěži planety zvítězit ve dvou kategoriích. Ani ostatní jezdci týmu Buggyra Racing si nevedli špatně. Ve svých skupinách se všichni umístili v první desítce.

20210115_Dakar_MP_-102

Dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů, David Vršecký dokázal spolu s vývojovým týmem postavit během necelých dvou let vítězný lehký prototyp. „Už jsem sice něco vyhrál, ale toto vítězství ještě nedokážu dost dobře vstřebat, nějak mi to nedochází. Na to je ještě brzy. Velké díky patří ale týmu, který do toho vložil neskutečně síly, ať už fyzické ale i materiální. Každý den auta fungovala skvěle.“

„Dnes už není problém, aby technika překonávala terén, ale je to o rychlosti. Dakar je kratší a rychlejší. Vše musí klapnout. Tohle je vítězství celého týmu,“ uvedl v cíli dvanácté etapy Josef Macháček.

„Vyhráli jsme, ale podle dat ještě máme rezervy. Naštěstí má Pepa to nejlepší před sebou, takže ještě auto někam posuneme,“ pak pravil na adresu 63letého dakarského fantoma David Vršecký.

20210115_Dakar_MP_-83

Poslední tři etapy kryl, Macháčkovi záda při své dakarské premiéře Tomáš Enge. Rovněž jeho desáté místo mezi lehkými prototypy lze považovat za výsledek z kategorie snových. „Je to neuvěřitelné. Loni mi odešel táta, pak ale přišlo štěstí v podobě narození dvou holčiček. Příprava na Dakar byla krátká, pořádně jsem nevěděl, do čeho jdu. Díky Vlastovi a celému týmu jsem si tím dokázal projít poměrně bez újmy na těle a duchu a dojel do cíle. Klidně bych jel dalších čtrnáct dnů,“ hodnotil emotivně premiérový start Enge.

20210116_Dakar_MP_-147

Nad očekávání dopadly rovněž obě posádky týmu Tatra Buggyra Racing. Na devátém místě mezi kamiony nakonec skončil, Ignacio Casale, který pro změnu absolvoval premiéru za volantem kamionu. „Rád bych deváté místo věnoval mému otci, se kterým jsem před dvanácti lety poprvé startoval na Dakaru právě v kamionu. Děkuji celé rodině za její podporu a také všem z týmu Buggyra Racing. Byl to můj nejlepší dakarský tým. Fantastickou práci odvedl navigátor Alvaro, ale i David, který s námi měl  velkou trpělivost. Je to hodně emotivní, děkuji všem,“ řekl v cíli spokojený, Chilan, který je nejvýše postaveným jezdcem startujícím s manuální převodovkou.

Svůj čtvrtý start proměnil v umístění v první desítce Martin Šoltys. „Letošní Dakar jsme si fakt užili, a to po všech stránkách. Jsem rád, že to na počtvrté vyšlo a že jsme v první desítce. Když pojedeme ještě desetkrát, tak to třeba i vyhrajeme,“ dodal s úsměvem v cíli etapy Martin Šoltys, který skončil na 10. místě.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.