Loučení s dostihovou sezónou ve Slušovicích

Text a foto: Lenka Sklenáková

Početná divácká návštěva se přišla rozloučit se sezonou na dostihovém závodišti ve Slušovicích. Na programu bylo 9 dostihů (1x proutěnky, 5x roviny, 3x steeplechase) a tím hlavním 40. Velká slušovická steeplechase (STCC, I.kat., 5200 m.). Na startu se sešlo 9 koní a favoritem byl AENEAS (ž. O. Velek). Po odmávnutí bylo tempo velmi vlažné a koně z něj špatně skákali. Po půl okruhu dostih konečně rozjeli AVERIS (ž. J. Myška) a LETEGERTO (ž. M. Novák). Při výskoku na Slušovický stůl udělal chybu ZARATE a katapultoval svého žokeje Jakuba Kocmana ze sedla. Toho pak na zemi pošlapal FORMAN (ž. M. Liška). Na Vodní příkopu udělal hrubou chybu AENEAS a propadl se na konec pole. Žokej Ondřej Velek se jej snažil znovu zapojit do centra dění, AENEASovi ale dostih nechutnal, neskákal dobře a nakonec byl v oblouku před cílovou rovinou zadržen. Hned vzápětí potkal stejný osud i bělouše DERBY PLUS (J. Borč) a dostih dokončilo 6 koní. Vítězkou se stala 11letá klisna YARA (ž. J. Odložil) z výborné napajedelské rodiny. Druhý doběhl ZATARO (ž. P. Složil ml.) a zajistil tak double trenéra Popelkovi. Třetí místo bral AVERIS, čtvrté PRINCE D´ORAGE (ž. J. Kratochvíl), páté LETEGERTO a šestý dokončil FORMAN.

Prohlédněte si velkou fotogalerii Lenky Sklenákové

Slusovicka.jpg

Úvodním dostihem dne byly proutěnky I. kategorie na 3200 m. - Cena Flower of Love. Desetinovým favoritem byl letošní vítěz dvou dostihů DIONIS (ž. P. Složil ml.). Opět byl k vidění velmi rozpačitý start, kdy jezdci ihned po odmávnutí neodskočili do dostihu, ale postávali. Nakonec se uvolili odstartovat a na špici se usadil GRAND DE THAIX (ž. J. Kratochvíl), následovaný favoritem DIONISem. Kousek před dokončením prvního kola měl ošklivý pád WOLFMASTER (ž. P. Tůma), který se naštěstí obešel bez zranění koně, ovšem žokej Tůma již v dalších dostizích nejezdil. Na protilehlé rovině se pole 6 koní vyrovnalo téměř do řady, až na posledního ANATELLa (ž. M. Liška), který výrazně ztrácel. V oblouku do cíle přešel do vedení DIONIS, ale poslední proutku skákal hlava – hlava s valachem LA SALINERO (ž. O. Velek) a ten od něj poté pohodlně odešel výrokem lehce o 4,5 délky. Třetí finišoval OROBLANCO (D. Baranová), čtvrtá LA BEAUTÉ (A. Čmiel), pátý GRAND DE THAIX a šestý dokončil ANATELLO.

Kromě sportovního programu pořadatel přichystal pro diváky tradiční dostih legend Velké pardubické, seskok parašutistů, krásnou ukázku práce s koňmi ve volnosti a samozřejmostí je zde i bohaté občerstvení.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.