Lotus míří na Silverstone s pozměněnou jezdeckou sestavou

Český tým Lotus míří k šestému podniku Světové série Renault do Velké Británie s pozměněnou jezdeckou sestavou. Vedle stálého jezdce Dána Marco Sorensena usedne do černo-zlatého monopostu nově Nigel Melker.

Po letní přestávce se kola Světové série Renault roztočí na legendárním okruhu Silverstone. Do země, se ketrou je motorsport spjatý od jeho počátků, přijíždí český tým Lotus s novou jezdeckou sestavou. Marco Sorensena doplní ve druhém voze Nigel Melker.

Nigel Melker odstartoval svoji kariéru na motokárách v roce 2002. O šest let později se nizozemský závodník posadil do dvoulitrové formule Renault, se kterou absolvoval italský a evropský šampionát. V roce 2010 přesedlal do nově vzniklé GP3 Series a o rok později již slavil zisk třetího místa v konečném pořadí šampionátu. V letošním roce absolvuje jednadvacetiletý jezdec sérii GP2. Nejlepším výsledkem je zatím čtvrté místo ze Silverstone.

Po pěti odjetých podnicích figuruje česká stáj Lotus v hodnocení týmů na čtvrtém místě. Stejná příčka patří také Marco Sorensenovi mezi jezdci.

 


Šestý podnik Světové série Renault se jede na okruhu Silverstone v rámci World Endurance Championship, čemuž musel být přizpůsoben také časový harmonogram. Sobotní kvalifikace se odehraje v 10:30 hod našeho času a první závodní jízda odtartuje ve 14:00 hod. Také druhá kvalifikace bude na programu v sobotu a to od 18:15 hod. Nedělní závod pak startuje již v 10:40 hod.

Marco Sorensen: „Silverstone je legendární okruh na který dorazí mnoho fanoušků. Opravdu zde chci odvést dobrou práci, protože Velká Británie je kolébkou motorsportu. Po tempu, které jsme předvedli v Moskvě jsem dobře naladěný. Ale počkejme si na to, co vše se může stát.“

Nigel Melker: „S novou smlouvou jsem spokojený. Tým Lotus je hodně dobrý tým, který dokázal v letošní sezóně dosáhnout na dobrá umístění. Je to také velká příležitost pro mě, abych se mohl zase něco naučit v silném voze a ukázat co ve mně je. Budu pracovat s lidm, které znám z minulosti, takže se na spolupráci hodně těším.“

Bob Vavřík: „Po velké pauze se všichni moc těšíme na další závod. Dosavadní průběh sezóny nám ukázal, že jsme silní, a tak očekáváme dobrý výsledek také ve Velké Británii. Nově s námi pojede Nigel Melker, který je dost zkušený na to, aby dokázal bojovat o přední pozice.“

Oba víkendové závody přinese v přímém přenosu stanice Eurosport. V sobotu začíná přenos ve 14:00 hod, v neděli pak v 10:45hod.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.