Aleš Loprais se po extrémně náročné etapě vrací na druhou příčku

Posádce Aleše Lopraise s Pragou v barvách Instaforex Loprais Praga Teamu stačil na Rally Dakar 2024 jediný den, aby se v průběžném hodnocení kamionů vrátila na druhé místo. V souboji s Nizozemcem van den Brinkem získala v deváté etapě několik drahocenných minut.

Etapa z Háilu do Úly (661 km) uzavřela třetí čtvrtinu Rally Dakar 2024. Na trati se vystřídaly duny s rychlými pistami, ale nechyběly ani techničtější pasáže, nebezpečné kamení nebo pořádná porce hodně rozbitých úseků. Nejen ve změti cest na planinách hrálo obrovskou roli umění navigátorů, které ani tentokrát autoři roadbooku vůbec nešetřili.

Po třech čtvrtinách soutěže mají posádky kamionů za sebou již přes tři a půl tisíce kilometrů speciálek, ale do cíle Dakaru 2024 v Janbu je stále daleko. V průběhu následujících tří dnů bude nutné překonat ještě přes 1 500 km, z toho více než 1 000 km na rychlostních zkouškách.

Zdroj dynamické sekce: » Loprais Dakar 3 (Fotogalerie)

Proražené pneumatiky odsunuly Aleše Lopraise na třetí místo

Osmá etapa Rally Dakar 2024 měla z pohledu Aleše Lopraise a jeho posádky velmi podobný průběh jako rychlostní zkouška předchozího dne. Dobře rozjetou speciálku v závěru opět poznamenaly dva defekty.

Po výměně dvou pneumatik obsadili Aleš Loprais s Jaroslavem Valtrem ml. a Jiřím Strossem v hodnocení etapy třetí příčku s odstupem 13 minut a 45 sekund od jejího vítěze Mitchela van den Brinka, což mladému Nizozemci stačilo, aby posádku Pragy V4S DKR se startovním číslem 602 připravil o druhou příčku průběžného pořadí kategorie kamionů. Ovšem v celkovém součtu dělí zmíněnou dvojici před čtyřmi zbývajícími etapami jen dvě minuty a sedmnáct sekund.

Aleše Lopraise přibrzdily defekty, přesto dál drží druhou příčku

Posádka Aleše Lopraise s Pragou V4S DKR sváděla v první polovině sedmé etapy Rally Dakar 2024 napínavý souboj s rivaly, s nimiž v celkovém hodnocení soupeří o medailové pozice, avšak ve druhé části testu musela po dvou defektech zvolnit.

Praga V4S DKR se startovním číslem 602 tak do cíle dorazila se zhruba devatenáctiminutovým odstupem jako třetí. Přesto celkově udržela druhé místo. Od vedoucího Macíka nyní Lopraise dělí hodina a 36 minut, zatímco před třetím Mitchelem van den Brinkem má frenštátský jezdec k dobru 14 a půl minuty.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.