Libor Podmol se po zranění vrátí na FMX Gladiator Games.

Jeho Deník pokřtí Zdeněk Pohlreich!

Po pěti týdnech léčení pomocí alternativních metod se Libor Podmol v sobotu představí na FMX Gladiator Games. Nejočekávanější akce domácí freestyle motokrosové scény vypukne v pražské O2 aréně už v sobotu 19. listopadu v 19:30, ale již od 16 hodin budou diváci vpuštěni do haly a dostanou možnost projít si jezdeckou plochu i zázemí, potkat se s jezdci. Kromě domácí špičky se představí také světoví jezdci – Nate Adams nebo Adam Jones. Libor Podmol, který si zlomil klíční kost při závodě mistrovství světa v lotyšské Rize, definitivně potvrdil svou účast. „Udělal jsem všechno pro to, abych byl na moji srdcovou akci připravený,“ prohlásil letošní vítěz X-Games, který během gladiátorské show představí svou novou knížku Deník Libora Podmola. Kmotrem bude „adrenalinový“ šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Libor Podmol

Podmol se po zkaženém triku Volt musel potýkat se zlomeninou klíční kosti, kterou měl na několika místech. V některých částech byla dokonce rozdrcená a spojit ji po operaci muselo několik šroubů. „Oficiálně mám s rukou začít hýbat 21. listopadu, kdy jdu na kontrolu. Rehabilitovat pořádně bych měl od ledna. Takže jsem to trochu předběhl,“ popisoval Podmol, kterému při léčení pomáhají alternativní metody. „Používal jsem speciální byliny, látky obnovující svalová vlákna a speciálně namíchané vodičky. A snažil jsem se nepřipouštět, že bych v Praze nemohl na motorce skákat.“

V minulosti se Podmolovi podařilo natočit úspěšný filmový dokument Tomorrow will be better, za který získal sošku Zlatého lva. V posledních měsících svou pozornost koncentroval také na práci na knize Deník Libora Podmola, kterou bude křtít v rámci FMX Gladiator Games. Propátral své archivy i vzpomínky a napsal knížku, která nechává nahlédnout do duše člověka, jehož zaměstnáním je létat vzduchem na motorce. Ve svém deníku otevřeně líčí své zážitky a pocity ze závodů po celém světě, připomíná si bolestivá zranění, bujaré oslavy vítězství, ale i strach z prohry. Čtenáře dojmou vzpomínky na padlé kamarády a pobaví historky z Liborovy svatby. Kniha odkrývá také cenné rady jeho mentora a lékaře Dr. Petra Rulce, který popisuje tajemství Podmolova úspěchu v jednom z nejnebezpečnějších sportů planety. Vlastnoručně psaný deník Libora Podmola zachycuje šest měsíců jeho šíleného freestylového života a je zakončen nejdůležitějším závodem jeho kariéry. 

Knihu jsem napsal sám a všechno mi trvalo připravit dva roky. Jsem moc rád, že mi ji přijde pokřtít Zdeněk Pohlreich. Je to motorkář a na jeho pořad se dívám skoro každý den. Inspiruje lidi k tomu, aby dělali lepší práci,“ tvrdil Podmol, mistr světa z roku 2010. Kromě něho v sobotu předvedou své umění také další úspěšní čeští jezdci Martin Koreň, Filip Podmol, Matěj Česák, Zdeněk Fusek nebo Radek Bílek. Ze zahraničních hostů se představí Gilles Dejong, Alex Kolesnikov, Davide Rossi, Matteo Botteon a Erick Ruiz. Daniel Bodin a Jason Cesco budou skákat na skútru. Scházet nebudou americké hvězdy Nate Adams s Adamem Jonesem.

Gladiator Games

Diváci s platnou vstupenkou získají i další bonus, do haly budou mít přístup už od 16 hodin a dostanou možnost projít si jezdeckou plochu i zázemí, prozkoumat rampy a doskočiště z nové perspektivy, setkat a vyfotit se s jezdci na autogramiádě. Celá stage, backstage a také jezdci budou před začátkem akce jen jejich. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal.

www.fmxgladiatorgames.com

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting