Liazka se předvedla při „spanilé jízdě“

Dakarské kamiony stáje KM Racing se o víkendu představily fanouškům na dvou promo akcích. Na dvou frontách se o uplynulém víkendu ukázaly kamiony stáje KM Racing. Zatímco Liaz Race 1 účinkoval na Letní slavnosti Brumbárov u Krchleb nad Orlicí, zelená „dvojka“ reprezentovala na TruckShow  Šeborov poblíž Velkého Meziříčí.

Na prvně zmíněném podniku byl KM Racing hlavní atrakcí. „Akce se vydařila až na malou bouřku, která se přehnala kolem poledne, ale tisícovku návštěvníků to neodradilo,“ vyprávěl nový pilot kamionu Martin Macík mladší, jehož na východ Čech doprovázeli jeho týmoví kolegové, kteří kromě dakarského speciálu předvedli zájemcům i doprovodný vůz Toyota Hilux.

KM Racing

„Nejdříve jsme vedli diskusi na téma Rallye Dakar. Lidi byli moc fajn, spousta jich věděla, o co jde a kdo jsme, což vždycky potěší. Předváděli jsme výměnu pneumatiky a následně si to dobrovolníci mohli zkusit sami. Jako odměnu jsme přichystali projížďku v kamionu, které se pak zúčastnili i výherci tomboly. Byla to vážně příjemná akce,“ pravil Macík.

Moravský Šeborov je místem setkání nejrůznějších typů kamionů. Od těch jezdících v běžném provozu až po nablýskané krasavce, určené právě pro akce podobného typu. Soutěžní speciál KM Racingu, v němž Vlastimil Vildman v lednu dokončil Rallye Dakar na krásném třináctém místě, patřil pro davy fanoušků těžkotonážních vozidel k největším atrakcím.

„Tradičním bodem programu TruckShow byla „spanilá jízda“, což byla v sobotu před polednem asi hodinová vyjížďka zhruba sedmdesáti přítomných kamionů a tahačů po okolních vesnicích. Jelo se pomaloučku pro diváky, kteří si průjezdy ve svých obcích užívali. Fandili, mávali, fotili a natáčeli si náklaďáky, prostě tam panovala bezvadná atmosféra. Všechno bylo i výborně zorganizované, policie pomáhala na křižovatkách, aby se kolona neroztrhla a nebrzdila běžný provoz,“ líčil nevšední zážitky jeden z členů stáje KM Racing.

KM Racing

„Po návratu ze „spanilé jízdy“ si návštěvníci kamiony včetně naší liazky prohlíželi, nahlíželi do kabin a dostávali týmové prospekty a plakáty. Moderátor akce a kamarád našeho týmu Vlasta Korec mi udělil slovo a odpovídal jsem na divácké dotazy. Nakonec došlo i na svezení zájemců po louce,“ pokračoval.

Akce byla pojatá jako velká kamionová pouť s hudbou a občerstvením. „Pro majitele kamionů byly uspořádány sprintérské závody, jízda zručnosti, noční jízda o nejnápadnější osvětlení nebo soutěž o nejkrásnější kamion. V té době stál Liaz Race 2 vystavený, ale nakonec jsem byl vyzvaný, abych nastoupil k měření sil s vítězem sprintu. No, nebyl to rovný souboj. Jel jsem proti vozu, který je dvakrát tak těžký, takže o vítězi nemohlo být pochyb. Šlo ale o recesi a ne o skutečné měření sil,“ dodal.

KM Racing Media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.