Liazka s novou sestavou zažije ostrou premiéru

Kamion KM Racingu se představí na víkendové Baja Aragon. Mladou posádku čekají ve Španělsku rychlé pisty a oblaka prachu. Úvodní vystoupení nové kamionové posádky týmu KM Racing je dveřmi. O víkendu 18. - 20. července čeká trojici Martin Macík mladší, Marian Orlický a Jakub First ve Španělsku první postupný krok při cestě k Rallye Dakar. Tím bude účast v Baja Aragon, tedy v podniku, který je součástí Světového poháru FIA v rally Cross Country. 

V pátek je na programu krátký prolog, hlavní menu se odehraje v sobotu v neděli. Celková délka soutěže se blíží hranici 700 kilometrů. Čeští mladíci budou součástí šestičlenného kamionového pelotonu, v němž jsou i zkušení dakarští harcovníci jako domácí Pep Vila Roca nebo známý Kazachstánec Artur Ardavičus na tatře. 

Mladá česká sestava má za sebou jedinou zkušenost z nedávných testů v tuniské poušti, nyní ji už s liazem čeká první ostrý start. „Důležité bude zjistit, čeho jsme jako posádka schopní. Nechci jet tak, aby to bylo nad moje možnosti, ale určitě si zazávodíme. Bude se to odvíjet v rovině, co dokážu, na co mám a jak zvládnu ovládání auta. Na druhou stranu je to první závod, a tak nechci dělat nějaké prognózy,“ vykládal Martin Macík ml., jehož čeká v roli řidiče soutěžní premiéra. 

KM Racing

Mates je na start dobře připravený 

„Komplet celá posádka se budeme učit a na to je závod tohoto typu ideální. Baja Aragon bude zejména první navigátorskou zkouškou pro Mariana Orlického, což hodně napoví,“ pokračoval s tím, že po návratu z Tuniska na liazce nedošlo k výrazným změnám. „Mechanici auto samozřejmě rozebrali, prošlo repasí, ale opravilo se jen pár maličkostí. Nic zásadního se neměnilo.“ 

Baja Aragon se uskuteční v okolí města Zaragoza v provincii Teruel. Pojede se většinou podél polí a po prašných a kamenitých cestách, které připomínají africké terény. Soutěž je to velmi obtížná, účastníky čekají vysoké teploty přes čtyřicet stupňů na slunci. Jezdci musí na trase počítat s oblaky zvířeného prachu i s občasnými porcemi jemného písku feš feš. Tedy s podmínkami, jaké panují i na Rallye Dakar. 

Syn stejnojmenného týmového bosse se na svůj první závod tvrdě připravoval, a když se v posledních dnech naskytla příležitost, testoval s kamionem doma v Sedlčanské kotlině. „Každý den chodím běhat a cvičit, takže bych měl být dobře připravený. Proto se na start těším, ale zároveň cítím respekt, protože v maratonských soutěžích člověk nikdy dopředu neví, co ho na trati čeká,“ dodal Martin k třídenní soutěži. 

KM Racing Media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.